Ексклюзиви
четвер, 18 лютого 2021 08:15

Мікеланджело заповів поховати себе у місті дитинства

Мікеланджело заповів поховати себе у місті дитинства
У 1506 році Папа Римський попросив Мікеланджело розписати стелю Сікстинської капели в Римі. Фото: pixabay

Італійський скульптор, поет, живописець і архітектор епохи Відродження Мікеланджело Буонарроті помер у Римі 18 лютого 1564 року. За кілька днів до цього в місто приїхав його племінник, Леонардо, якому художник написав листа з проханням прибути.

"Душу — Богові, тіло — землі, майно — найближчим родичам", - заповів Мікеланджело перед смертю. Її свідками стали Томмазо Кавальєрі, Даніеле да Вольтерра, Діомеде Леоні, лікарі Федеріґо Донаті та Ґерардо Фіделіссімі, і слуга Антоніо Францезе. Також живописець захотів, аби його поховали у Флоренції, де минуло його дитинство.

Мама Мікеланджело захворіла, коли він був геть малим, тому за дитиною доглядала родина каменярів. Потім він стверджував, що навчився створювати кам'яні скульптури саме завдяки цим людям.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Внаслідок реставрації зіпсували твір мистецтва

Поезію Мікеланджело називають одним із найяскравіших зразків епохи Відродження. Збереглося майже 300 його віршів. Основні теми — оспівування людини, гіркота розчарування та самотність митця. Мікеланджело почав писати вірші ще у дитинстві, однак, їх залишилося не так багато, бо у 1518 р., він спалив більшість своїх ранніх віршів. Ще частину знищив уже пізніше, перед смертю.

У Мікеланджело був запальний характер. Одного разу в бійці йому зламали ніс. Залишене на все життя викривлення добре помітне на його автопортретах.

У 1506 році Папа Римський попросив Мікеланджело розписати стелю Сікстинської капели в Римі. Розмір цієї величезної вигнутої стелі приблизно дорівнює тенісному корту, до того ж художникові доводилося працювати на будівельних спорудах 15 метрів заввишки. Весь цей час він працював, лежачи на спині, тримаючи пензля над головою. Розпис стелі тривав 4 роки.

"Пієта" — єдина робота, підписана художником. Він випадково підслухав розмову про те, ніби цю скульптуру створив інший художник. Тієї ж ночі майстер прокрався до творіння і вигравіював на ньому своє ім'я.

Також Мікеланджело завершив будівництво найбільшого у світі собору Святого Петра у Римі. Він переробив його початковий план і створив проєкт куполу, який донині ніхто не зміг перевершити.

8 вересня 1504-го у Флоренції відкрили чотириметрову статую "Давид" роботи Мікеланджело Буонарроті. Статуя стала символом Флорентійської республіки, а згодом Ренесансу. Зараз оригінал - в Академії образотворчих мистецтв Флоренції.

Зараз ви читаєте новину «Мікеланджело заповів поховати себе у місті дитинства». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути