Ексклюзиви
Середа, 26 лютого 2020 08:21

Ми смертники - створили новий вид збройних сил

Ми смертники - створили новий вид збройних сил
Розпуск Люфтваффе відбувся 20 вересня 1945-го. Фото: Bundesarchiv_Bild

Військово-повітряні сили Німеччини Люфтваффе заснували 26 лютого 1935-го. Канцлер Німеччини Адольф Гітлер підписав секретний декрет про третю складову нових німецьких збройних сил - після армії і флоту. Товариш фюрера, колишній ас-винищувач Першої світової війни Герман Герінг очолив повітряні сили Німеччини.

Головна мета авіації - на той час оборона власної території і своїх військ. Авіаційна промисловість зосередилася на виробництві двомоторних бомбардувальників, які вимагали набагато менше виробничих потужностей. ВПС Німеччини за найкоротший термін мали зрости у 5 разів.

При веденні бойових дій німецьке командування враховувало досвід і тактику противника. На радянсько-німецькому фронті вони використовували тактику нічних бомбардувальників, так званих ескадрилей, що турбують, Їх було оснащено застарілими та навчальними літаками.

Аси Люфтваффе використовували тактику "вільного полювання". Вони самі вирішували, приймати їм бій чи уникнути його. Як ціль вони вибирали менш небезпечні бомбардувальники та штурмовики. Радянські пілоти таким правом почали користуватися лише згодом. Німці не прагнули долетіти на пошкодженій машині до свого аеродрому і її зберегти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Німецьке місто відбудовували 40 років

1943-го німецька винищувальна авіація опинилася в дуже складному становищі. Втрати пілотів постійно знижували боєздатність ВПС Німеччини. Якість підготовки пілотів Люфтваффе не відповідала вимогам моменту війни. Не було пального, навчальних літаків, інструкторів. На озброєння СРСР та його союзників надійшли нові типи бойових машин.

Авіація німців стала застарілою. Гітлерівські аси, які брали участь у нальоті на Москву, відкрито називали себе смертниками. Нацисти почали залучати для виконання допоміжних функцій у лави військ ППО молодь, літніх і хворих людей, жінок. Офіційно розпуск вермахту, зокрема Люфтваффе, відбувся 20 вересня 1945-го.

На німецьке місто Дрезден союзні війська здійснили найруйнівніший за Другу світову війну авіаналіт. 15 лютого 1945 року завершився дводенний наліт англо-американської авіації. Він зруйнував майже все місто і призвів до загибелі сотні тисяч осіб.

Зараз ви читаєте новину «Ми смертники - створили новий вид збройних сил». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода