327 років тому цього дня Івана Мазепу обрали новим гетьманом Правобережної України.

У результаті змови генеральної старшини проти гетьмана Івана Самойловича, інспірованої фаворитом тодішньої російської правительки Софії князем Василієм Голіциним, 4 серпня 1687 року на козацькій раді в селі Коломак Іван Мазепа обраний новим гетьманом Правобережної України.
Тут же були підписано і Коломацькі статті з московськими царями Іваном і Петром та царицею Софією, які декларативно підтверджували козацькі права і привілеї, але обмежували політичні права гетьмана та українського уряду.
У своїй зовнішній політиці Мазепа намагався забезпечити максимально можливу автономію України і уникнути прямої конфронтації з Московією.
З приходом до влади в Росії царя Петра I, на котрого Мазепа мав певний вплив, гетьман скеровував політику Росії на поширення кордонів Гетьманщини на якомога більшу територію на південному заході та півдні.
В 1689 і 1695 роках Мазепа брав участь в походах Петра I на завоювання Криму і Приазов'я, котрі, всупереч сподіванням гетьмана, не принесли Україні ніяких сприятливих результатів.
Коментарі
1