Ексклюзиви
Пʼятниця, 16 жовтня 2020 10:56

Козаки почали з'їзд

Козаки почали з'їзд
Вільні козаки були добровільними загонами самооборони. Фото: Matrix-info

16 жовтня 1917 року в Чигирині на Черкащині почався Всеукраїнський з'їзд Вільного козацтва.

Були присутні 200 делегатів, які представляли 60 тис. козаків Київщини, Херсонщини, Катеринославщини, Чернігівщини та Кубані.

Вільні козаки з'явилися як добровільні військові формування для самооборони сіл від бандитів.

Делегати з'їзду звернулися до населення із закликом озброюватися. Підтримали республіканський демократичний федеративний устрій Росії на чолі із Тимчасовим урядом.

Селян закликали створювати у селах сотні, у волостях — курені, у повітах — полки, у губерніях — коші на чолі із сотниками, курінними, полковниками, отаманами та іншою старшиною.

12 осіб обрали до Головної козацької ради. Вони мали поширювати козацтво та затверджувати виборну козацьку старшину усіх рівнів. Резиденцією Ради мала стати Біла Церква на Київщині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна і Кубань підписали договір про співпрацю

Генеральна Рада безпосередньо підпорядковувалась Центральній Раді, яка повинна була забезпечити її фінансування з державних фондів.

Почесним отаманом Вільного козацтва став командувач 1-го Українського корпусу генерал Павло Скоропадський. Він перебував на фронті, тож наказним військовим отаманом і генеральним писарем Вільного козацтва обрали Івана Полтавця-Остряницю. У листопаді 1917 року він виступив з планом реорганізації влади і утворення, при опорі на козацтво, Української Держави на чолі з гетьманом Скоропадським.

Переговори про входження Криму до складу Української держави розпочалися 5 жовтня 1918 року в Києві. Перед тим Україна провела цілковиту економічну блокаду півострова. Важливість контролю над Кримом українські політики усвідомили лише під час війни з більшовиками.

Зараз ви читаєте новину «Козаки почали з'їзд». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 104
Голосування Який результат покаже збірна України з футболу на Євро-2020/21?
  • 1) не вийде з групи
  • 2) дійде до 1/8 фіналу
  • 3) дійде до 1/4 фіналу
  • 4) дійде до 1/2 фіналу
  • 5) дійде до фіналу
  • 6) виграє турнір
Переглянути