Найдавніші докази вирощування рису знайшли в Китаї.
Люди вирощували рис 9 тисяч років тому. Це відкриття було здійснене командою вчених з університету Торонто. Професор Гарі Кроуфорд пролив світло на найдавніші практики вирощення зернових культур. Повідомляє Heritage Daily.
"Нині рис є однією з найважливіших зернових культур у світовій економіці. Втім, у давні часи це була дика рослина. Те як давні люди зробили рис культурною рослиною дає розуміння того, як люди стали хліборобами", - говорить професор Кроуфорд, який вивчає зв'язок між людьми і рослинами у давній історії.
Працюючи з трьома дослідниками з Інституту культурних реліквій та археології провінції Чжецзян, колеги знайшли давні екземпляри доместикованого рису в нижній долині Янцзи. Вони відзначили, що близько 30 % рису були не дикі й придатні для споживання людиною.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві вирішили законсервувати давній палац
Це дослідження ґрунтується також і на попередніх дослідженнях Кроуфорда про зародження сільського господарства в Китаї. Науковець розглянув стародавні поселення, інструменти для обробітку землі та процеси переходу від збирального до відтворюваного типу господарства.
Як повідомлялося раніше, на території Національного заповідника "Замки Тернопілля" виявили череп та кістки людини невідомого поховання.