У Державному історико-культурному заповіднику "Межибіж" в Хмельниччині виставили давні печатки.
Їх знайшли у Меджибізькій фортеці. Печатки належать можновладцям XII-XV століть, повідомляє заповідник у Facebook.
У середньовіччі такі печатки підвішували до листів та документів на шнурках. Вони свідчать про офіційну переписку, що велася з Меджибізьким замком.
"Кожна з печаток по-своєму унікальна. Найдавнішою (номер 1 на фото) з них майже 900 років тому завірили та надіслали до Меджибожа якийсь документ від Київського митрополита. Про це свідчить зображення шестикрилого серафима – символа митрополичої духовної влади. Особливість печатки у тому, що вона старша за першу письмову згадку про Меджибіж, 875-річчя якого буде урочисто відзначатися у 2021 році згідно з постановою Верховної Ради України", - повідомили в заповіднику.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали ретро-фото українського замку
Печатки під номерами 2, 3, 4 містять зображення християнських святих. За ними можна визначити імена давньоруських князів, які у XII-XIII століттях вели переписку.
Нещодавно археологи знайшли свинцеву печатку від документа з гербом герцога Філіппа III Бургундського. У середині XV століття він об'єднав під своєю владою землі у Західній Європі. Історики хочуть з'ясувати, як Меджибіж контактував із ним.
Під час дослідження руїн Барського замку на Вінниччині археологи відшукали артефакти XVII століття. Серед цікавих знахідок археологів – траншея під фундамент та стовпова яма, яка використовувалася для фіксації опорного стовпа будівельних риштувань.
Коментарі