Пʼятниця, 20 листопада 2015 11:59

Історики закликають зібрати міжнародний трибунал над комунізмом

70 років тому розпочався Нюрнберзький трибунал, який засудив головних нацистських злочинців. Тоді світ отримав щеплення від націонал-соціалізму і фашизму. Однак над комуністичними злочинами судовий процес такого рівня не відбувся доcі.

Автор: vseslova.com.ua
  Нюрнберзький процес. Міжнародний військовий трибунал.
Нюрнберзький процес. Міжнародний військовий трибунал.

"20 листопада 1945 р. в м. Нюрнберзі у Західній Німеччині розпочав роботу Міжнародний військовий трибунал над верхівкою нацистської партії і воєначальниками Третього Райху. Його засідання тривали до 1 жовтня 1946 р. У результаті 12 підсудних отримали смертні вироки, троє - довічне ув'язнення, четверо – ув'язнення строком на 10-20 років. Трьох обвинувачених виправдали", - розповідає історик Центру досліджень визвольного руху Ігор Бігун.

Одним ыз найбільших міфів навколо Нюрнберзького трибуналу, який стосується України, є твердження про те, ніби трибунал засудив Степана Бандеру, Романа Шухевича й інших керівників ОУН і УПА як нацистських воєнних злочинців. Сприяло поширенню міфу стало те, що в СРСР було видано російською мовою тільки 7 із 42 томів матеріалів процесу.

Насправді матеріали Нюрнберзького процесу містять вичерпний перелік осіб та груп, визнаних трибуналом злочинними. І жодного члена ОУН і УПА у ньому немає. Більше того, як докази нацистських злочинів на процесі фігурували документи, що засвідчують репресії спецслужб Третього Райху проти ОУН.

"Зокрема, у 39-му томі (на стор. 268-269) надруковано наказ айнзацгрупам від 25 листопада 1941 р. знищувати бандерівців як борців за незалежну Україну. 27-й том містить свідоцтва, що деякі нацистські масові розстріли були помстою "групам Бандери". У 25-му, 29-му і 38-му томах у документах згадується "рух Бандери", спрямований на боротьбу за самостійність України. Більше ані згадок, ні, тим паче, вироків провідникам ОУН і командирам УПА в матеріалах процесу немає", — розповідає Ігор Бігун.

Як відомо, 21 січня 2010 р. набуло чинності рішення Апеляційного суду м. Києва, яке визнало Йосифа Сталіна і ще шістьох функціонерів Компартії винними у здійсненні геноциду української нації – Голодомору 1932-1933 рр. А Законом України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" від 9 квітня 2015 р. комуністичний режим визнано злочинним і заборонено публічно заперечувати його злочинний характер.

"Та, все ж брак Міжнародного трибуналу над злочинами комунізму дозволяє Російській Федерації та іншим державам схвалювати і наслідувати радянську політику державного терору і воєнної агресії в наш час", — підкреслив Андрій Когут.

Зараз ви читаєте новину «Історики закликають зібрати міжнародний трибунал над комунізмом». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 786
Голосування Який результат покаже збірна України з футболу на Євро-2020/21?
  • 1) не вийде з групи
  • 2) дійде до 1/8 фіналу
  • 3) дійде до 1/4 фіналу
  • 4) дійде до 1/2 фіналу
  • 5) дійде до фіналу
  • 6) виграє турнір
Переглянути