Ексклюзиви
Субота, 28 листопада 2020 01:13

Історик розповів про вплив геноциду на психологію народу

Автор: Валерій Шмаков
  "Бракує праць з історії Голодомору, написаних соціологами, соціальними психологами, антропологами чи фахівцями інших суспільних дисциплін", - Андрій Козицький
"Бракує праць з історії Голодомору, написаних соціологами, соціальними психологами, антропологами чи фахівцями інших суспільних дисциплін", - Андрій Козицький

Українські дослідники у часи незалежності змогли розпочати вивчення впливу Голодомору на психологію українців.

"Бракує праць з історії Голодомору, написаних соціологами, соціальними психологами, антропологами чи фахівцями інших суспільних дисциплін. Але те саме колись було з Голокостом. Здається, його всебічно досліджували завжди. Це не так. З 1945-го по 1989 роки написали стільки ж праць з його історії, що й за 1990-2000 роки. Зацікавлення почало зростати у 1960-ті. Стало трендом наприкінці 1970-х. А в 1990-ті – потужною науковою індустрією. Українські студії над Голодомором повторюють ту ж траєкторію", - розповів історик Андрій Козицький.

Вивчення наслідків геноциду ускладнює те, що на трагічний досвід цього періоду в українців наклався вплив радянських репресій, Другої світової війни і відбудови.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Сиділа з найменшим Іванком на руках. Схилилася над ним і вмерла" – свідок голоду

"Це багатошарова травма. Фахово подає наслідки геноциду Олеся Стасюк у роботах про деформацію традиційної української культури в результаті Голодомору. Ще відзначу дослідження Віталія Огієнка про психологічні зміни українців у другій половині ХХ століття", - підсумував фахівець.

Повне інтерв'ю з Андрієм Козицьким читайте у журналі "Країна" від 26 листопада.

Визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом є утвердженням історичної справедливості не тільки в національному, але й у світовому масштабі. В Україні Голодомор визнали геноцидом 2006 року.

Зараз ви читаєте новину «Історик розповів про вплив геноциду на психологію народу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1184
Голосування Фінальна частина футбольного Євро - головна спортивна подія 2021 року. Як виступить на турнірі збірна України?
  • 1) не вийде з групи
  • 2) дійде до 1/8 фіналу
  • 3) дійде до 1/4 фіналу
  • 4) дійде до 1/2 фіналу
  • 5) дійде до фіналу
  • 6) стане чемпіоном
Переглянути