2016 року в Україні згідно з Законом "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки" затверджувалися нові назви для об'єктів топоніміки, в яких немає пропаганди тоталітаризму.
Про це пише сайт Українського інституту національної пам'яті.
Реформа не лише повернула історичні назви багатьом вулицям, містам та селам по всій Україні, але й залучила до масштабного громадського обговорення українське суспільство.
"2016-й став роком декомунізації в Україні. За період дії Закону Україна зробила більше в подоланні спадщини тоталітарного минулого, ніж за весь час незалежності. Зміни, які легко побачити на мапі країни чи окремого населеного пункту, незворотні, вони – необхідний елемент нашої інтеграції до демократичної Європи", — каже Голова Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Декомунізація: мумію Котовського поховають на місцевому кладовищі.
В Україні демонтовано 2389 пам'ятників і пам'ятних знаків, з них на честь Леніна – 1320. До цього в Україні було найбільше пам'ятників Леніну, після Росії.
Також верховна рада перейменувала 25 районів та 987 населених пунктів (з них 32 міста).
"Але декомунізація не завершилася. Не лише тому, що залишилися в публічному просторі пам'ятники вождям тоталітарного режиму навіть у столиці й де-не-де ще тривають обговорення щодо нових назв. Найважливіше – повинна продовжуватися робота з донесення інформації про злочини комуністичного тоталітарного режиму та боротьбу із ним українців", - додає В'ятрович.
Він зазначає, що Інститут національної пам'яті продовжить роботу і в наступному році.
Коментарі