91 рік тому Харків став столицею Української СРР.
20 липня 1923 року Президією ВУЦВК було затверджено постанову Раднаркому Української Соціалістичної Радянської Республіки про оголошення міста Харкова столицею УСРР.
Місто Харків як столиця УСРР досить швидко забудовувалося.
У 1934 році прийняли генеральний проект стосовно планування міста Харкова. За своїм економічним розвитком Харків був третім індустріальним центром СРСР після Москви та Ленінграда.
У другому за кількістю жителів (1,5 млн) місті країни була побудована найбільша площа в Європі (20 га) і перший хмарочос в Союзі - Будинок держпромисловості.
У Держпромі розташовувався уряд УРСР - Рада Народних Комісарів України, де приймали послів.
Завдяки добре розвиненій галузі машинобудування у Харкові, під час Другої світової війни, близько 40 відсотків усієї української машинобудівельної продукції надходило саме з Харкова, і лише 5 відсотків — з СРСР.
Харків пробув столицею до 1934 року, після чого столицею було оголошено місто Київ.
Після 1934 року в місті продовжували перебувати багато важливих наркоматів (міністерств) і загальноукраїнських відомств.
У період Другої світової війни, під час другого визволення Харкова з 16 лютого по 10 березня 1943 року, Харків тимчасово, до звільнення Києва, знову став столицею Української РСР.
Коментарі