Вівторок, 07 квітня 2020 08:20

Глухого композитора бив батько

Глухого композитора бив батько
7 квітня 1809-го слухачі вперше почули один з найкращих творів - Третю симфонію. Оригінальний лист Бетховена

Німецький композитор Людвіг ван Бетховен 7 квітня 1809-го дав концерт у Відні. Слухачі вперше почули один з найкращих творів - Третю симфонію.

Людвіг Ван Бетховен (1770-1827) - німецький композитор, диригент і піаніст. Писав у всіх існуючих в його час жанрах, включаючи оперу, балет, музику до драматичних спектаклів, хорові твори.

Ріс у злиднях. У 4-річного сина батько виявив музичні здібності і змушував вправлятися до виснаження і лупцював. Із 13 років хлопець працює помічником органіста в капелі. Похмурий, мовчазний, з густою чорною чуприною, бідно вдягнений. У 30 років відлюдькуватий Бетховен закохався в аристократку. Композитор присвячує їй "Місячну сонату" і вже подумує про шлюб. Але красуня відмовляє.

Спочатку Третя симфонія була написана Бетховеном в честь Наполеона, потім композитор розчарувався і викреслив його ім'я.

"Вона є якимось дивом навіть серед творів Бетховена, - пише письменник Ромен Роллан . - Якщо в своєму подальшій творчості він і рушив далі, то відразу він ніколи не робив такого великого кроку. Ця симфонія являє собою один з великих дарів музики. Вона відкриває собою нову еру"

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Геній із батьком поїхав у концертний тур

У Бетховена прогресує глухота. 1824 року Бетховен написав Дев'яту симфонію. Після її виконання публіка влаштувала авторові овацію. Він стояв спиною до залу й нічого не чув, доки одна із учениць не повернула його обличчям до слухачів.

Людвіг ван Бетховен помер 26 березня 1827 року. Понад 20 тис. чоловік йшли за його труною

Австрійський композитор, скрипаль Леопольд Моцарт із 13-річним сином Вольфгангом Амадеєм Моцартом 13 грудня 1769 року вирушили перше концертне турне Італією. Вольфганг показував аристократам вміння грати на музичних інструментах та писати музичні твори.

Зараз ви читаєте новину «Глухого композитора бив батько». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 273
Голосування У Раді збирають підписи за відставку Авакова. Яка ваша позиція?
  • Давно пора. Міністр провалив реформу МВС
  • Поки немає заміни, - різких рухів не треба
  • Міністр МВС з поліцейських зробив "ментів"
  • "Аваков – потужний міністр". Так сказав президент, значить так і є
  • Немає різниці, хто міністр. Систему не зламати
  • Мені байдуже
Переглянути
Погода