Рішення про проведення XI Олімпійських Ігор у Берліні було прийнято в 1931 році. В той час (а було це ще за Веймарської республіки) ніхто ще не уявляв, який потужний інструмент пропаганди дістанеться наступнику Гінденбурга. У січні 1933 року, за кілька днів до приходу до влади Гітлера, був створений національний олімпійський комітет, керівником призначили Карла Діма (нім. Carl Diem). Саме він, виходячи з нової партійної програми Гітлера, повинен бути стерти межу між спортом і армією.
Познайомившись з досвідом американських колег, що побудували олімпійське селище на час проведення Ігор 1932 року в Лос-Анджелесі, Карл Дім разом з Райхенау (нім. Walter von Reichenau) вирішили запропонувати створення об'єкта, який буде перевершувати американський в усіх відношеннях. У підсумку вони вирішили скомбінувати олімпійське селище і військовий навчальний центр.
Коли проект представили Гітлеру, він розпорядився створити школу сухопутних військ, територію якої на час проведення Ігор 1936 року планувалося здати в оренду.
Поселення вирішили будувати поблизу містечка Елсталь (нім. Elstal), навколо якого вже розміщувалися військові об'єкти і казарми. Спеціально для олімпійського села був створений особливий ландшафт.
На території були побудовані житлові будинки для "спортсменів", "їдальня Націй", адміністративні будівлі і спортивні об'єкти. Олімпійське село за формою і змістом характеризувала Німеччину (в мініатюрі). На півночі: дім "Гамбург", "Бремен", "Штральзунд". На півдні "Констанц", "Мюнхен" та ін.
Після проведення Ігор, як і планувалося, на цій території розмістилася школа сухопутних військ і навчальний центр вермахту (до 1945 року).
З 1945 по 1992 роки тут проживали радянські військові з сім'ями. У 60-их тренувалися спортсмени НДР.
До речі, це олімпійське село було побудоване лише для чоловіків. З 4400 спортсменів, що беруть участь в Олімпійських іграх 1936 року, жінок було лише близько 330. Вони були розселені неподалік від головного стадіону і їм не можна було тренуватися у вільний час.



















Коментарі