Ексклюзиви
Четвер, 28 жовтня 2021 09:52

Дзіґоро Кано: кому Google присвятив дудл цього дня

Дзіґоро Кано: кому Google присвятив дудл цього дня
Дзіґоро Кано винайшов дзюдо. Фото: Google

Пошуковик Google присвятив дудл 161-му дню народження дзюдоїста Дзіґоро Кано.

Він створив бойове мистецтво дзюдо.

Дудл створила художниця Синтія Ченг із Каліфорнії.

Слово "дзюдо" означає "м'який шлях". Дзіґоро заснував спорт на засадах справедливості, ввічливості, безпеки та скромності.

У дитинстві Кано Дзіґоро не був фізично сильним. Тому він почав вивчати бойове мистецтво джиу-джитсу. Його тренером був колишній самурай Фукуду Хатіносуке.

Кано додав елементи західної боротьби до джиу-джитсу. У такий спосіб зміг перемагати у двобоях. Пізніше Дзіґоро усунув із джиу-джитсу найнебезпечніші прийоми й так створив дзюдо. Він казав, що цей спорт заснований на філософії максимально ефективного використання енергії і життя заради процвітання себе й інших.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Google святкує 23-річчя. Цікаві факти про пошуковик і фото "солодкого" дудла

1882 року Дзіґоро заснував тренажерний зал бойових мистецтв Кодокан дзюдо в Токіо. Цей рік вважають початком нового бойового мистецтва.

Google 8 жовтня присвятив дудл 150-річчю від дня народження українського силача Івана Піддубного. Компанія зобразила шестиразового чемпіона світу із греко-римської боротьби анімованим дудлом.

Зараз ви читаєте новину «Дзіґоро Кано: кому Google присвятив дудл цього дня». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі