пʼятниця, 08 жовтня 2021 12:15

Google присвятив дудл видатному українцю

Google 8 жовтня присвятив дудл 150-річчю від дня народження українського силача Івана Піддубного.

Компанія зобразила шестиразового чемпіона світу з греко-римської боротьби анімованим дудлом.

"Мало в кого з професійних борців кар'єра триває понад 40 років, і ще менше йде непереможеними з кожного турніру, де вони брали участь", - зазначили творці.

Автор: Google

Іван Піддубний народився 8 жовтня 1871 року в родині спадкового козака Максима Піддубного на Полтавщині в селі Красенівці поблизу Золотоноші, сучасна Черкаська область. Прапрадід Піддубного 1708-го під Полтавою, спільно з козаками Іркліївського куреня лицарства Низового, під проводом Кошового отамана Костя Гордієнка та козацьким військом гетьмана Івана Мазепи, воював проти Московії за суверенну Україну.

Піддубний приєднався до цирку 1897 року, що стало початком його кар'єри. До 1906-го він став першим борцем, який виграв два чемпіонати світу. Загалом він виборов шість титулів чемпіона світу, що принесло йому звання "Чемпіон чемпіонів". У віці 55 років він виграв чемпіонат Америки 1926-го.

Щороку в рідному селі Піддубного відбувається свято богатирської сили. Там показують місце, де стояла хата богатиря.

Перший дудл розробили засновники компанії, коли збиралися відірватися на фестивалі Burning Man 1998 року. Це було своєрідне повідомлення користувачам про їх відсутність на робочому місці – на випадок збою сервера.

6 лютого Google присвятив дудл українській антарктичній станції "Академік Вернадський", яка відсвяткувала у той день 25-річчя.

Зараз ви читаєте новину «Google присвятив дудл видатному українцю». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua