У Бродах, на південно-східній околиці міста, археологи віднайшли древні поселення кількох історичних періодів.
Про це повідомив журналіст із міста Броди Михайло Шишка.
"В археологічну літературу ця пам'ятка увійшла під назвою багатошарове поселення Броди-І. Археологами закладено два розкопи в урочищі Заставки. В першому розкопі віднайдено залишки вогнища, якими древні поселенці користувалися у літній період. Знахідка відноситься до періоду ранньозалізного віку (висоцька культура) і датується ХІ-VII ст. до н.е. Подібне вогнище, яке відноситься вже до вельбарської культури – періоду, коли через наші терени проходили племена готів, археологи віднайшли у другому розкопі", - розповів Михайло.
Журналіст зазначив, що є аргументовані підстави вважати, що на теренах Бродівщини у ІІІ ст. н.е. певний час проживали готи – войовничі племена східно-германських народів, які протягом II–VІІІ ст. відігравали значну роль в історії Європи, і які на початку нашої ери мігрували з півдня Балтики до Чорного моря та Дунаю, досягнувши кордонів Римської імперії та утворивши одне з перших державних утворень на території сучасної України.
Окрім вогнищ на місці розкопок археологами виявлено залишки керамічної посуди, застібку до одягу – фібулу, а також знаряддя праці бронзового віку, висоцької та вельбарської культур.
Також археологи знайшли уламки глиняних горщиків періоду Київської Русі ХІІ-ХІІІ сторіччя. Як зазначив керівник археологічної експедиції доцент кафедри археології історичного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка Ярослав Онищук, розкопки в урочищі Заставки підтвердили припущення науковців, що життя на території та околицях Бродів не переривалося від ХІІІ сторіччя.
"До речі, у 1983 році в урочищі Заставки археолог Володимир Терський вже проводив археологічні дослідження. На жаль, їхні результати залишилися невідомими, оскільки не були опублікованими. Виконавцями цьогорічних археологічних розкопок є Бродівський загін археологічної експедиції Львівського національного університету ім. Івана Франка, зокрема студенти історичного факультету, які проходять тут літню науково-дослідницьку практику", - додав журналіст Михайло Шишка.
Віднайдені під час розкопок артефакти, після вивчення науковцями, будуть передані до фондів Бродівського історико-краєзнавчого музею, адміністрація якого ініціювала проведення цих досліджень.
Коментарі