Поблизу села Канівське в Запорізькій області закінчує свою роботу археологічна експедиція. Унікальну стоянку первісних людей часів палеоліту досліджують фахівці Інституту археології Академії наук України та заповідника "Хортиця".
Місце поселення давніх людей разом з українцями досліджують учені із США. Американські археологи на батьківщині не мають можливості вивчати настільки древні поселення, оскільки в Америку древні люди перебралися з Азії через Аляску набагато пізніше, ніж до Європи.
Джон Хоффекер з університету Колорадо зазначив: "У нас нічого подібного немає, люди з'явились у Північній Америці значно пізніше - наприкінці Льодовикової епохи. У нас є цікаві пам'ятки, але немає жодної з цього періоду. Тому ми їздимо до Східної Європи вивчати стоянки, яким 30-40 тисяч років".
Дослідники вважають, що кремінь, з якого виготовлені знаряддя праці на стоянці в Канівському, добували на території сучасної Румунії. Звідти первісні люди мандрували більше 600 кілометрів до берегів Дніпра.
"Базова точка руху їх сюди була в Східних Карпатах. Запасшись якимось набором сировини для виготовлення знарядь, вони рушили, перетинаючи долини великих річок, і в цьому русі досягли Дніпра", - прокоментував знахідки доктор історичних наук Вадим Степанчук.
Надалі археологи планують провесті в Канівському ще кілька експедицій.
Коментарі