Середа, 12 червня 2019 14:23

Дослідник назвав найкращий рік у історії Європи

Дослідник назвав найкращий рік у історії Європи
Історик розповів про важливість падіння тоталітаризму. Фото: "Радіо свобода"

Історик Тімоті Ґартон Еш назвав 1989 рік найкращим у європейській історії.

"Мирна революція поклала край ядерній посттоталітарній імперії та дала нам найкращу Європу за всі часи – єдину та вільну. Більшість країн Європи зараз ліберальні демократії та входять до одних і тих же економічних і політичних спільнот та організацій безпеки. Для людей це означає можливість безперешкодно подорожувати від краю до краю Євросоюзом, жити, працювати, любити в кожному місці Європи. І це фантастичне досягнення", - сказав він у інтерв'ю "Радіо Свобода".

Падіння тоталітарних режимів викликало непередбачувані наслідки.

"Специфічна форма фінансової та економічної глобалізації, яка, можливо, необхідна для економічних реформ, призвела до сильної нерівності. З боку ліберального Заходу – Сполучених Штатів і Євросоюзу – була деяка самовпевненість, що призвело нас до низки проблем, наприклад, у зоні євро, до напруженості між Північчю та Півднем", - повідомив історик.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сучасне покоління політиків усвідомлює, як багато залежить від нас - історик

Серед наслідків Тімоті Ґартон Еш назвав реваншизм Росії.

"Його можна спостерігати в Криму і на сході України. Плюс Китай, який все ще залишається леніністським, але який став дуже багатим і могутнім, і дедалі більше диктує порядок денний світовій політиці", - сказав вчений.

Нащадок останнього українського гетьмана Кирила Розумовського, історик Грегор Розумовський розповів, що Україну штучно інтегрували в Російську імперію. Заяви про історичні взаємозв'язки між Україною та Росією є безпідставними.

Зараз ви читаєте новину «Дослідник назвав найкращий рік у історії Європи». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 2232
Голосування Чи потрібно відновлювати постачання води з Дніпра в окупований Крим?
  • Ні. Окупанти повинні самотужки забезпечувати окуповану територію
  • Так. Там також живуть люди
  • Потрібно воду продавати задорого
  • Ваш варіант (у коментарях)
Переглянути
Погода