Документи. які містяться в українських архівах зможуть спростувати антиукраїнські заяви польських істориків.
Зокрема це стосується "геноциду" на Волині, каже глава УІНП Володимир В'ятрович, передає "Укрінформ".
"Після відкриття, зокрема, українських архівів рівень розуміння українсько-польського конфлікту в роки Другої світової війни істотно змінюється, поглиблюється, тому що абсолютна більшість документів, які стосуються подій на Волині в 1943 році, подій на Галичині в 1944-му, подій на Закерзонні в 1945-47 роках, зберігаються в Україні. Оскільки головна арена українсько-польського конфлікту, за винятком нинішньої Східної Польщі, була на території Західної України. Тому ми маємо можливість, отримавши доступ до нових матеріалів, інтенсифікувати нові дослідження і часом поставити під сумнів ті гіпотези, які висували польські історики, зокрема гіпотези про геноцид", - сказав він на звіті про діяльність інституту в 2017 році.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поляки забагато уваги приділяють українській історії - В'ятрович
На думку В'ятровича, це розуміє частина польських політиків, яка й намагається зупинити ці процеси.
"Але у мене досить песимістичні поки очікування щодо співпраці в гуманітарній сфері і в законодавчій, пов'язаних із загальним розумінням минулого. Ті тенденції, які зараз спостерігаються в Польщі, унеможливлюють нормальний діалог, якісь нормальної дискусії. А Україна і Польща мають потребу в цих дискусіях ", - підкреслив він.
50% польських пам'ятників, присвячених історії польського народу у ХХ ст., які встановлені на території України, є нелегальними. Це засвідчує перелік, створений Українським інститутом національної пам'яті. Про це поінформував голова інституту Володимир В'ятрович.
Коментарі
4