5 серпня православна церква вшановує Почаївську ікону Божої Матері.
До ікони Божої Матері Почаївської звертаються за зціленням від сліпоти, застарілих хвороб та за визволенням полонених.
Ікона зберігається у Почаївській Лаврі в Крем'янецького районі Тернопільської області. Вона написана давнім візантійським письмом. Могла бути створена або у Візантії, або в Болгарії. 1597 року монастирю її подарувала заможна вдова луцького земського судді Анна Гойська. Вважається, що 1559 року цю ікону Анні подарував грецький митрополит Неофіт на знак вдячності за сердечний прийом у Почаєві. Він відвідав місто, повертаючись із Московії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сім історичних святинь пронесуть вулицями Києва
З 1713 по 1832 роки монахи записали 539 випадків зцілення, приписуваних іконі. Зображення також шанували католики. У 1773 році Папа римський Климент XIV прислав для ікони дві корони з чистого золота.
28 січня 2014 року, під час Революції гідності архієреї та ченці Української Православної Церкви разом з Почаївською та іншими чудотворними іконами Божої Матері облетіли за 7 годин Україну з молитвою про мир.
Ікона святого апостола Андрія Первозваного написана у жіночому монастирі м. Патри. Митрополитом Хризостомом, керуючим Патрійською митрополією, в ікону вкладена частка мощей святого апостола і хреста, на котрому його розп'яли.
Коментарі