
На острові Бедлоу біля Нью-Йорку 5 серпня 1884 року заклали перший камінь п'єдесталу Статуї Свободи.
У 1856 році французи задумали створити пам'ятник дружби до сторіччя перемоги у Війні за незалежність США. Скульптор Бартольді щойно повернувся із США – його захопив масштаб і природні дива цієї країни. Він вже уявляв собі майбутню статую як величезний 50-метровий маяк біля входу в гавань. За взаємною домовленістю Америка будує п'єдестал, а Франція – створює статую і встановлює її в США.
Огюст Бартольді заходився створювати гіпсову модель статуї свободи заввишки 11 метрів. Йому позувала 40-річна Ізабелла Бойєр – вдова виробника швейних машинок Ісаака Зінгера. У правій руці вона тримає факел, у лівій – скрижаль. На ньому написано "JULY IV MDCCLXXVI" – 4 липня 1776, дата прийняття Декларації незалежності США. У паризькій майстерні скульптора на Монпарнасі десятки робітників під його керівництвом заходилися споруджувати 50-метрову статую. Інженер Гюстав Ейфель допоміг Бартольді розробити металеву арматуру цього витвору. Загальна вага міді, яку використали для відливу статуї, - 31 тонна, а загальна вага сталевої конструкції - 125 тонн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заборонили друкувати купюри номіналом більше за сотню
Місце для статуї Свободи в нью-йоркській гавані - острів Бедлоу, де ще з початку XIX століття стояв форт у формі зірки. Знайти кошти на подальше будівництво допоміг видавець Джозеф Пулітцер (1847-1911). У своїй газеті New York World виділив кілька шпальт на підтримку збору пожертв
Статую у Парижі розібрали і частинами переправили через Атлантику в 214 величезних ящиках. Монумент офіційно відкрили через чотири місяці після прибуття останнього ящика - 28 жовтня 1886 року.
Федеральний уряд США 10 березня 1862 року вперше випустив в обіг паперові гроші. Нью-йоркська компанія American Bank Note надрукувала банкноти номіналом 5, 10, 20, 50, 100, 500 і 1000 доларів – на загальну суму $60 млн.
Коментарі