
Федеральний уряд США 10 березня 1862 року вперше випустив в обіг паперові гроші. Нью-йоркська компанія American Bank Note надрукувала банкноти номіналом 5, 10, 20, 50, 100, 500 і 1000 доларів – на загальну суму $60 млн.
З однієї сторони банкноти були чорні й салатові, з іншої – зелені. Таких фарб у друкарні виявилося найбільше. Американці прозвали нові гроші greenbacks – "зеленими спинами". Пізніше це прізвисько скоротили до "баксів".
Американський долар — військова валюта. Вперше паперові гроші волі в оборот під час Громадянської Війни в Сполучених Штатах Америки, метою було оплатити ресурси, витрачені в ході війни, але коштів не вистачало, оскільки люди тримали гроші і не випускали їх для обороту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Американські літаки кинули бомби на Японію
Найбільш значний валютний номінал, який коли-небудь друкувався в Америці, склав 100 тисяч доларів. Випуск даної купюри здійснювався до 1945 року, але офіційно її випуск заборонив Річард Ніксон. Він також заборонив друкувати купюри, номінал яких був вище 100 американських доларів.
В 1929 роки прийняли стандарт того, яким повинен виглядати американський долар. Стандарт був такий, що на лицьовій частині купюри повинен розташовуватися портрет, на зворотній частині — пам'ятники, емблеми. Долар не є паперовою валютою, він складається з лляної нитки на 25 відсотків і на 75 відсотків з бавовняної.
Американська авіація 9 березня 1945 року почала бомбардувати столицю Японії. Загинуло 84 тис. осіб. Значна частина Токіо була зруйнована.
Коментарі