
Президентом соціалістичної республіки Румунія 29 березня 1974-го обрали генерального секретаря Румунської комуністичної партії Ніколає Чаушеску. Він був 24 роки при владі.
Румунія була найбільш тоталітарною і економічно відсталою країною Європи. Комуністичний лідер взяв велику кількість кредитів від західних країн. Коли прийшов час віддавати, він вдався до радикальних кроків. У 1980-х роках економіка країни була доведена до колапсу, стала найбіднішою державою соцтабору.
Виник дефіцит продуктів, електрику і опалення регулярно відключали. Телебачення, скорочене до одного каналу, працювало лише по кілька годин в день. На тлі масового зубожіння лідер країни відвідує набиті товарами магазини і розповідає про "підвищення добробуту".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Драматурга одноголосно обрали президентом країни
Родина президента оточила себе розкішшю. Жили в палаці, користувалися золотими столовими приборами, з золота були мозаїки на стінах, ванни, водопровідні крани. Взуття Єлена Чаушеску полюбила прикрашати діамантовими прикрасами.
Румунського президента та його дружину затримали й віддали під трибунал. Прокурор звинуватив Чаушеску у "геноциді, що спричинив 60 тисяч людських жертв". 25 грудня 1989 року їх засудили до страти і за 10 хвилин розстріляли на військовій базі Тирговіште.
Федеральні збори Чехословаччини одноголосно обрали письменника та дисидента Вацлава Гавела президентом країни 29 грудня 1989 року. Комуністичний уряд пішов у відставку після Оксамитової революції у листопаді того ж року.
Коментарі
3