621,2 грама важив найбільший у світі алмаз, який 25 січня 1905-го знайшли у шахті "Прем'єр" біля міста Преторія – тепер Південно-Африканська Республіка. Назвали "Куллінан" – на честь власника копальні Томаса Куллінана (1862–1936). Також на алмаз казали "Зірка Африки". Розрізали на дев'ять великих каменів і майже сотню менших. Найбільший інкрустували у скіпетр англійського монарха, ще один – у корону. З решти зробили прикраси.
9 листопада 1907 року представники африканської колонії Англії Трансвааль подарували англійському королю Едуарду VII (1841-1910) найбільший на той час знайдений діамант "Куллінан". Його вага —3106 карат - 621,2 грам, завбільшки як кулак дорослого чоловіка.
У 1904 році Томас Куллінан купив ферму з шахтою "Прем'єр" в провінції Гаутенг в Південній Африці.Завідувач шахти Фредерік Уелльс побачив незвичайний блиск в глибокій ямі і зрозумів, що це діамант.
Діамант виставили в банку Йоганнесбурга на продаж і огляд. Через два роки керівництво республіки Трансвааль викупило його у Куллінана із знижкою за 150 тис. фунтів. Країна мала намір висловити подяку королю Едуарду і подарувати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Золото назвали найбільшим національним лихом
Король Едуарду VII наказав зробити каменю огранку. "Куллінан" розкололи на два великих кристала і три невеликих шматка. На їх огранку пішло два роки: всього було виготовлено 2 величезних, 7 великих і 96 дрібних діамантів. Загальна маса склала 1063,65 карата. Найбільші камені отримали імена і римські номери від I до IX. Найбільший "Куллінан I" інкрустований в скіпетр англійського короля Едуарда VII. "Куллінан II" прикрашає корону Британської Імперії. Решта діамантів назвали "Малими зірками Африки".
В Північній Каліфорнії 24 січня 1848 року місцевий Джеймс Маршал знайшов великий золотий злиток. У каліфорнії почалася так звана "золота лихоманка". З усього світу сюди з'їжджалися старателі на пошуки дорогоцінного металу.
Коментарі