9 червня 1786 року в Нью-Йорку вперше у США почали продавати морозиво.
Схожі десерти існували здавна. Заморожене молоко дрібно стругали й перемішували зі свіжими ягодами. Пізніше почали заморожувати сир, вершки й додавати сухі родзинки чи абрикоси.
1843 року американка Ненсі Джонсон винайшла ручний міксер для морозива. У місткість для змішування клали ягоди або фрукти. По краях викладали лід і сіль. Винахід вона не запатентувала.
15 червня 1851-го в американському місті Балтимор молочар Джекоб Фуссель відкрив першу у світі фабрику з виробництва морозива. Перед тим займався заготовкою молочних продуктів. Часто в нього залишалися нереалізовані вершки. З них почав робити морозиво. Додавав молоко, цукор і ваніль. Завдяки фабричному виробництву вартість десерту знизилась. З винаходом промислової морозильної камери 1902 року виробництво морозива вийшло на новий рівень.
Морозиво набуло великої популярності у США на початку ХХ ст. Його продавали в спеціальних фургонах, які їздили містами. Улітку традиційно влаштовували вечірки з морозивом на природі. Перше у світі спеціалізоване кафе з морозивом з'явилося 1945-го в американському місті Глендей. Воно стало початком мережі Baskin Robbins.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як виглядало Атлантик-Сіті 100 років тому - ретро-фотографії
В Україні фабрики з виготовлення морозива з'явилися 1940 року в Києві та Харкові. Для цього зі США закупили обладнання та рецепти.
Прийнята 1919 року 18-та поправка до Конституції США поклала початок епохи сухого закону. Заборона мала облагородити життя американців, захистити суспільство від руйнівних наслідків зловживання алкоголем. Натомість в Америці з'явилася ціла мережа підпільних барів.
Коментарі