93-річна Віра Бонь працює в музеї Івана Франка у Львові з 1955 року.
Вона була екскурсоводкою, заступницею директора та директоркою установи. З 2010-го й по сьогодні – старша наукова працівниця.
За 66 років роботи в музеї їй вдалося зібрати унікальні експонати, які були при житті Івана Франка. За її співавторства відтворили батьківську садибу Івана Франка в Нагуєвичах. Написала книгу "Будинок-музей Івана Франка у Львові", яку видала 2006 року, та кілька путівників по музею Івана Франка у Львові та Нагуєвичах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Віртуальний музей Франка відкрили в Києві
"У будинку Франка ми відтворювали все так, як було при ньому. Паралельно працювали над створенням батьківської садиби Франка в Нагуєвичах. Думка про це визріла в Петра Франка ще 1940 року. У спогадах друзі письменника також описували кожен про якусь окрему кімнату в його будинку у Львові, де зараз наш музей. Увесь інтер'єр допомогла скласти донька письменника, Анна. Одна франкова шафа збереглась у музеї, але відомо, що їх було 2. І знайшли 2-гу в Карла Бандрівського, найкращого особистого приятеля Франка. Тому тут немає випадкових речей", - розповідає.
Повне інтерв'ю з Вірою Бонь читайте в журналі "Країна" від 25 лютого.
З 1944 року по 1946-й українців примусово депортували з Польської республіки до СРСР. Очевидиця тих подій, переселенка Віра Бонь, розповіла, як усе відбувалось.За її словами, перші совєти прийшли до Польщі 1939 року. Пробули 3 місяці, а за ними німці.
Коментарі