Монахи, торговці та чиновники епохи середньовіччя носили із собою нитки з голкою, зброю й гаманець. Іще на поясі завжди висів спеціальний контейнер для зберігання чорнил і пера. Такий пенал давав змогу працювати там, де було необхідно.
Чорнильницю та пенал нерідко виготовляли зі шкіри. Їх з'єднували спеціальною мотузкою. Власне, за неї предмети й чіплялися до пояса. Мотузка проходила через отвори в пеналі, чорнильниці та кришечці, яка герметично закривала чорнила.
Пенали можна побачити на картинах та мініатюрах. До пеналу зазвичай клали не лише пера, а й ножик, яким їх підточували. Про це повідомляє Центр середньовічних та ранньоморедних студій.
Такі середньовічні "канцелярські прилади" могли використовуватися як у домашніх умовах, так і легко мандрувати разом із власником.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З годинниками, портретами та скриньками - якими були давні персні
У середньовіччі заможні люди могли дозволити собі дзеркала.
До XV ст. для виготовлення дзеркала ремісник видував скляну сферу. У неї заливав розплавлений свинець, щоб тонким шаром вкрити сферу. Потім її розбивали та розрізали ножицями на дрібніші шматки.
Дзеркала вважали символом самозакоханості та використовували їх рідко. У другій половині ХІІІ-XIV ст. вони стали популярними. Центрами виробництва були Нюрнберг і Венеція, де були засновані окремі цехи для дзеркальників.
Коментарі