Ексклюзиви
Пʼятниця, 06 серпня 2021 17:51

Череп, кістки, взуття, монети 1930-х: біля Одеси знайшли сліди масових убивств
6

Біля Одеси знайшли сліді розстрілів у 1930-ті
Фото: "Думская"
Пошуковики вперше виявили кістки вбитих
Разом із кістками знайшли елементи взуття, одягу та інші речі

На місці спецоб'єкта НКВД СРСР на 6 км Овідіопольського шосе біля аеропорту Одеси виявили перші знахідки.

Історик і член створеної мерією робочої групи з питань увічнення пам'яті жертв комуністичних репресій Олександр Бабіч повідомив "Думской", що сьогодні пошуковці виявили яму з тілами вбитих.

Будівельна техніка зняла 1 м будівельного сміття. Після цього працівники проклали траншеї. Там, де були тіла людей, почали рити шурфи для уточнення меж розстрільної ями.

"Ківш працює під наглядом пошукових систем. Усі знахідки нумерують, протоколюють і складують. Шурфи роблять із кроком у 2,5 метра. Далі - лопатою і щупом до метра. Першу яму з рештками виявили ​​в північно-західному куті ділянки. Череп, кістки, взуття. Рештки залягають на глибині трохи більш як 1,5 метра. Калоші 1937 року. Монети 1935-го і 1937-го. Робота важка й об'ємна", - сказав Бабіч.

Дослідження першої ями показало, що кісток там багато. Припускають, що вони лежать у кілька шарів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Історик виявив свідчення масових убивств біля Одеси

"Завдання на цей сезон - визначити місце розташування і розміри розстрільних ям", - сказав дослідник.

Георадарне дослідження місця масових поховань жертв комуністичних репресій на 6 км Овідіопольського шосе біля аеропорту Одеси почало давати результати. На цій ділянці в 1930-1940 роках функціонував спецоб'єкт НКВД, де проводили масові страти. Влада міста хоче перемістити сюди гаражні кооперативи.

Наприкінці липня на місці поховання жертв комуністичних репресій почали будівництво. Сюди завезли екскаватор і асфальтоукладальник, під'їхали вантажівки з бітумом, поставили вагон "Муніципальної варти" з біотуалетами й викосили траву на місці можливого поховання. Роботи не погоджували з міжвідомчою робочою групою з питань увічнення пам'яті жертв війни й політичних репресій. Члени групи наполягали на чіткому плануванні розкопок із призначенням відповідальних і звітами про роботу.

Зараз ви читаєте новину «Череп, кістки, взуття, монети 1930-х: біля Одеси знайшли сліди масових убивств». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі