Середа, 11 квітня 2018 08:21

"Бухенвальдська відьма" Ільзе Кох робила абажури із людської шкіри

"Бухенвальдська відьма" Ільзе Кох робила абажури із людської шкіри
В'язні Бухенвальду в день звільнення. Фото: https://vsegda-tvoj.livejournal.com

11 квітня 1945 року американські війська звільнили в'язнів нацистського табору смерті Бухенвальд. Через нього пройшло понад 250 тис. арештантів, 56 тис. із них загинули. Нині цей день відзначають як Міжнародний день звільнення в'язнів фашистських концтаборів.

Концтабір "Бухенвальд" поблизу міста Веймар почав працювати в серпні 1937 року. За роки Другої світової війни він став одним із настрашніших, після Освенцима, таборів смерті - в ньому не було газових камер, однак щомісяця в ньому гинули сотні, а часом тисячі в'язнів. Вони не витримували важкої праці, тяжких умов утримання, тортур і медичних експериментів. Деяких людей навмисне заражали вірусами задля медичних експериментів. Найжорстокішою у поводженні з в'язнями була Ільзе Кох, дружина коменданта табору, прозвана за свій садизм Бухенвальдською відьмою. Вона любила бити в'язнів батогом і колекціонувала різні побутові речі, зроблені з шкіри жертв своїх тортур. Дружина командувача табору мала абажури, виготовлені з людської шкіри.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шлях в'язнів Освенціму від потяга до газової камери у фотографіях

4 квітня 1945 року 89-а піхотна дивізія США взяла під контроль табір Ордруф, що входив в комплекс Бухенвальда. 6 квітня німці почали евакуювати ув'язнених з тих частин табору, які залишалися під їхнім контролем. Опівдні восьмого квітня ув'язнені Гвидон Дамазін і Костянтин Леонов змогли встановити радіозв'язок з Третьою армією США. Короткої телеграми "Hold out. Rushing to your aid" ("Тримайтеся. Поспішаємо вам на допомогу") було досить, щоб підштовхнути в'язнів табору до повстання. Ув'язнені перебили частину охорони і захопили оглядові вишки. У боротьбі вони використовували 91 гвинтівку і один кулемет – зброю, яку в'язні збирали з 1942 року. Американські війська прибули на підмогу повстанцям 11 квітня. О 3:15 дня дев'ятий батальйон шостої бронетанкової дивізії під командуванням капітана Фредеріка Кеффера закріпив перемогу в'язнів.

Увечері того ж дня 83-й піхотний батальйон звільнив Лангенштайн – останній підконтрольний нацистам сектор Бухенвальда, в якому знаходилися 21 тис. в'язнів. Вранці 12 квітня в Бухенвальд також прибули бійці 80-го батальйону і журналісти кількох західних агентств. Один з них, Едвард Мероу розповів про звільнення табору в ефірі CBS.

Злочини нацистів в Бухенвальді були частиною доказової бази звинувачення на Нюрнберзькому трибуналі. Деякі колишні в'язні особисто свідчили проти нацистських злочинців у Нюрнберзі. Поки в Нюрнберзі йшов процес над ватажками НСДАП, в Бухенвальді з'явилися нові в'язні. Незабаром після перемоги, американські війська відступили на Захід і передали територію Тюрінгії, в тому числі Бухенвальд, під контроль СРСР. У перші повоєнні роки в Бухенвальді був організований спецтабір № 2 НКВД СРСР. Тільки в 1950 році цей табір був розформований.

14 червня 1940 року на території окупованої німцями Польщі, поблизу Кракова почав діяти концентраційний табір смерті Освенцим (Аушвіц), створений у відповідності з наказом Генріха Гіммлера від 27 квітня 1940 року. Освенцим був найбільшим і найбільш довгодіючим нацистським табором знищення, в якому в 1941-1945 роках було вбито 1,4 млн чоловік.

Зараз ви читаєте новину «"Бухенвальдська відьма" Ільзе Кох робила абажури із людської шкіри». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 893
Голосування Який результат покаже збірна України з футболу на Євро-2020/21?
  • 1) не вийде з групи
  • 2) дійде до 1/8 фіналу
  • 3) дійде до 1/4 фіналу
  • 4) дійде до 1/2 фіналу
  • 5) дійде до фіналу
  • 6) виграє турнір
Переглянути