Біля Софійського собору знайшли язичницьке поховання Х ст. Вчені припускають, що тут була похована жінка.
Залишилися тільки кістки ніг. Верхня частина тіла та череп знаходяться у провалі. Також у похованні було знайдено бронзову шпильку. За словами археолога, такими користувалися жінки-ткалі.
"До побудови Софійського собору на цьому місці існував могильник. Ми можемо припускати, що це язичницьке поховання", - каже археолог Тимур Бобровський. - Цілком можливо, що це жіночі останки. Пізніше ми передамо кістки антропологам, які визначать стать і вік. Можливо, ми знайдемо й інші деталі убору: персні, браслети, сережки" .
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Біля Софійського собору утворилася двометрова яма
За 2 місяці розкопок археологам вдалося знайти залишки стін великого дерев'яного будинку другої половини XVII - початку XVIII ст. Він міг бути чернечого келією. Тут знайшли 6 монет . Із них 5 польських XVII ст., шеляг і півтораки. Знайшли і одну російську монету XIX ст. Відкопали також заготовку свинцевої печатки і одну печатку із зображенням святого Георгія та хреста XI-XII ст. Печатка, ймовірно, належала одному з церковних ієрархів Софійського собору, пише "Сегодня".
Триватимуть розкопки ще близько 2 місяців. Усі знайдені артефакти археологи передадуть до фондів нацзаповідника.
"Сподіваємося, буде зроблена окрема експозиція, присвячена археології собору і садиби. Що ж стосується знайдених останків, то після дослідження ми поховаємо їх на цій же території", - говорить Бобровський.
Біля міста Петрас на грецькому острові Крит археологи знайшли кілька багатих поховань віком 4-4,5 тис. років.
В одному з них були останки чоловіка, поруч із якими лежав короткий бронзовий меч.
Пізніше до поховання чоловіка "підселили" останки знатної жінки. Її поховали з цінностями: намистинами з золота, зі срібла, кришталю, сердоліку та яшми.
Коментарі