Ексклюзиви
Середа, 30 жовтня 2019 23:13

Археологи знайшли унікальне колесо

Археологи знайшли унікальне колесо
У Польщі виявили давнє колесо. Фото: Museum in Wodzislaw Slaski

У Польщі під час проведення будівельних робіт на греблі річки Одер в м. Водзіслав-Шльонський виявили стародавнє дерев'яне колесо.

Воно добре збереглося і є одним з небагатьох майже цілих подібних артефактів залізного або бронзового віку, повідомляє Science in Poland.

Колесо виявили на глибині 5 м під шаром гравію. Зараз дослідники проводять радіовуглецеве датування знахідки. Вона збереглась майже повністю. Зазвичай археологи отримують тільки обід чи залишки осі. Діаметр знайденого колеса становить 62 см.

"Колесо, ймовірно, складалося з двох частин, але ми поки не знаємо, як саме вони були з'єднані. Цілком можливо, що його принесла сюди з іншого місця річка", - сказав Адріан Підгурський з Водзіславского музею.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 495 років тому загинув імператор ацтеків Монтесума

Колісний транспорт люди почали використовувати між 3500 і 3300 роками до н.е. Знахідки такого типу виявили у різних регіонах Європи і Азії.

"Наше колесо, ймовірно, не таке старе, хоча ми не можемо цього виключити. В районі, де воно було знайдено, перші сільськогосподарські громади з'явилися в четвертому тисячолітті до нашої ери. Тому поки нам важко визначити, чи відбувається цей артефакт з бронзового або залізного віку, а може бути і з середньовіччя", - повідомив Підгурський.

Археологи знайшли тунель із доіспанськими символами ацтеків біля міста Екатепек в штаті Мехіко. Сама споруда - частина системи колоніальних дамб XVII ст., відомих під назвою Альбарадон-де-Екатепек.

Зараз ви читаєте новину «Археологи знайшли унікальне колесо». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 756
Голосування Чи готуєте “тривожну валізку” у разі можливого нападу Росії на Україну?
  • Так, вже склали потрібні речі
  • Зберу, коли загроза буде більш очевидною
  • Ні, це нагнітання паніки
  • Мені до цього байдуже
Переглянути