
У стародавньому місті Дара, розташованому на південному сході Туреччини, археологи виявили добре збережену мозаїчну підлогу, яка датується приблизно VI століттям нашої ери. Її знайшли під час розкопок у житловій частині міста.
Дара знаходиться за 30 км від сучасного Мардіну. Її заклали візантійці як укріплення на східному кордоні для протидії Сасанідській імперії. Розкопки тривають вже близько 40 років, а останніми роками роботи активізували в межах державної програми "Спадщина для майбутнього", повідомляє Arkeonews.
За словами керівника управління культури та туризму регіону Айхана Гьока мозаїка має складну геометричну композицію з хвилястими лініями та ромбами. Її виявили в будинку біля агори, де раніше знайшли майстерні, крамниці та залишки римської водогінної системи.
"Ця нещодавно виявлена мозаїка є особливо цікавою, оскільки вона свідчить про стародавню реставрацію і збереглася протягом близько 1500 років", - прокоментував Гьок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Квартал вікінгів та маяк: що знайшли археологи у Стамбулі
Дара свого часу виконувала одразу кілька функцій. Місто служило фортецею, торговим вузлом і релігійним центром. Провідний археолог Деврім Хасан Ментеше підкреслив, що агору часто прикрашали мозаїками, однак прикладів у такому повному стані майже не збереглось. Вік мозаїки встановили завдяки монетам, знайденим поруч. Знахідку віднесли до періоду правління імператора Юстиніана I (525–575 роки нашої ери). Археологи вважають, що в часи розквіту Дара могла вміщувати до 25 тис. солдатів і приймати релігійних паломників.
Роботи в місті не припиняються. Учені продовжують досліджувати некрополі, фортифікації та водну інфраструктуру. Очікується, що нова знахідка викличе значний інтерес як у науковців, так і в туристів, зміцнюючи позиції Дари як важливої культурної пам'ятки Туреччини.
В античному місті Кібіров на території сучасної Туреччини археологи виявили 30 могил. Розкопки проводили в руїнах великого храмового комплексу. Могили виявили під базилікою. Це вказує на те, що поховання належали представникам еліти.
Коментарі