Ексклюзиви
субота, 27 січня 2024 01:30

Археологи спростували міф про первісних людей

Археологи спростували міф про первісних людей
Древні люди їли небагато м'яса. Фото: Pexels

Перші люди їли переважно овочі.

Вони не споживали багато м'яса, як вважалося раніше, передає The Guardian.

"Загальноприйнята думка у суспільстві така, що перші людські економіки були зосереджені на полюванні - ідея, яка призвела до численних дієт із високим вмістом білка, як-от палеодієта. Натомість наш аналіз засвідчує, що тодішні раціони складалися з 80 відсотків рослинних речовин і лише 20 відсотків м'яса", - сказав один з авторів дослідження археолог Ренді Хаас з Університету Вайомінгу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Первісний холодильник - з'ясували, як люди зберігали їжу 300 тис. років тому

Археологи дослідили останки 24 осіб із двох місць поховання у перуанських Андах, датованих 9000-6500 роками.

Доні свідчать, що до переходу до сільського господарства люди їли в основному картоплю та інші коренеплоди.

У вересні 2020 року вчені виявили сліди людини, яким 120 тис. років, у пустелі Великий Нефуд у Саудівській Аравії. За їхніми словами, знахідка змінює уявлення про розселення людей Євразією.

Зараз ви читаєте новину «Археологи спростували міф про первісних людей». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути