пʼятниця, 30 травня 2014 17:50

Археологи знайшли на Курилах велике поселення епохи неоліту

На курильському острові Ітуруп археологи знайшли близько сотні жител епохи неоліту.

Автор: history-news.org
 

Як повідомив завідувач кафедрою російської і всесвітньої історії Сахалінського державного університету, професор Олександр Василевський, цьому поселенню не менше 6-7 тис. років.

Даними місцями вчені цікавилися ще в 1970-х роках, проте це поселення привернуло їх увагу нещодавно. Воно розташовується на невисокій терасі - давньому березі струмка Мінерального. Поселення є комплексом із понад 100 жител різних розмірів.

У найменших (3х3 метри) мешкали самотні люди і малі сім'ї, а в найбільших проживали цілі клани, розміри цих будинків досягали 12х18 м.

За словами Василевського, особливий інтерес відкрите поселення викликає тому, що знаходиться не на березі моря, а в долині. Завдяки цьому місця проживання добре збереглися. Зараз вони є заглибленнями правильної чотирьох-, шестикутної або круглої форми. В їх основі раніше лежали зроблені з колод зруби.

На думку археологів, це поселення люди обживали неодноразово: від 5-6 тис. років до н. е. аж до X - XIII століть н. е.

Деякі ознаки перебування людей на поселенні, що вивчається, вже знайдені - це черешкові наконечники дротиків з рожевої яшми і сірого базальту, уламки кам'яної сокири і черепки керамічних горщиків.

Зараз ви читаєте новину «Археологи знайшли на Курилах велике поселення епохи неоліту». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути