Під час розкопок в Арташаті, де в давнину розташовувалася столиця Вірменії, археологи виявили цікаву знахідку - античне графіті.
Як розповів директор інституту археології та етнографії НАН РА Павло Аветисян, графіті було виявлене на стіні античної споруди, що примикає до древнього храму. Воно є зображенням коней, зброї, людей - збройних чи в королівських шатах. Висота стіни перевищує 1.5 метри, а ширина доходить до 50-60 см.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи знайшли найдавнішу у світі виноробну майстерню (ФОТО)
У давнину графіті мало особливе значення: люди наносили або видряпували написи і малюнки поблизу храмів, сподіваючись на заступництво вищих сил.
"Це явище притаманне періоду пізньої античності і пізнього елліністичного періоду. В різних країнах Європи, куди дійшла римська культура (наприклад, Італія та Іспанія), є такі графіті. У Вірменії воно було виявлено вперше", - зазначив Аветисян.
За оцінкою фахівців, арташатське графіті відноситься до 3-4 століть нашої ери.
Столиця Великої Вірменії - місто Арташаті було засноване в Араратській долині царем Арташесом. Дата заснування античного Арташаті вказується різна - від 190 до 170 р. до н. е. Згідно з основною версією, це - 176 рік до нашої ери. Римляни називали Арташаті вірменським Карфагеном, а його засновником вважали Ганнібала.
Коментарі