Ексклюзиви
четвер, 06 грудня 2012 13:41

Американські індіанці мають спільних з європейцями предків

Автор: Фото: commons.wikimedia.org
 

Генетичний аналіз ДНК довів, що народи Північної Європи, включаючи британців, скандинавів і французів, виникли в результаті змішання двох дуже різних древніх популяцій, одна з яких мала спорідненість з корінними жителями Америки - індіанцями. Результати цього дослідження опубліковані в журналі Genetics.

Нік Паттерсон (Nick Patterson) разом з професором генетики з Медичної школи Гарварду Девідом Рейчем (David Reich) проаналізували 934 генома, отриманих від представників 53 різних народів, що населяють усю земну кулю. Вони виявили в ДНК жителів Великобританії і Скандинавії гени двох найдавніших популяцій Європи - першої землеробської популяції (предків сучасних жителів Сардинії і Басконії) і першої популяції мисливців і збирачів (предків жителів півночі Сибіру та півночі Азії, а також корінного населення Америки).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Індіанці відсудили у вчених 700 тисяч доларів за аналіз ДНК

Імовірно, більше 15 тисяч років тому стародавнє населення Європи прийшло в Сибір, а потім перетнуло Берингову протоку і заселило Америку.

За словами вчених, це генетичне споріднення між двома народами, розділеними Атлантичним океаном, розкриває нові дивовижні дані про міграцію наших предків в епоху неоліту і ще раз доводить, що всі люди в певному сенсі є братами один для одного.

Попередні дослідження р-на Паттерсона і його колег довели, що населення сучасної Індії також виникло в результаті злиття двох зовсім різних стародавніх народностей, а стародавні голландці передали свою ДНК 1-4 відсоткам всіх сучасних європейців.

Зараз ви читаєте новину «Американські індіанці мають спільних з європейцями предків». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути