17 січня 1966 року неподалік іспанського містечка Паломарес зіткнувся американський стратегічний літак B-52 та літак-отримувач КС-135. В наслідок катастрофи загинуло 7 чоловік екіпажу та були загублені 4 термоядерні бомби.
Одна з них впала в море, решта — розсіялись по узбережжю. Кожна з бомб мала потужність 1,4 мегатонн у тротиловому еквіваленті, пише сайт voinanet
Пошуки бомб почалися майже одразу після падіння зіткнення літаків. Місцеві жителі Паломареса бачили цю катастрофу. Одна з бомб була майже неушкоджена, а від двох наступних стався вибух, але ядерна реакція не відбулася. Тим не менш, почалося радіоактивне забруднення території площею в 2 км. кв.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Японці затопили американський крейсер, який віз атомну бомбу
Згідно з домовленістю між США та Іспанією почалось вивезення забрудненого ґрунту, об'єм якого складав 1088 м. куб. Решта ділянок ґрунту була ретельно переорана. Близько двох десятків кораблів ВМФ США шукали четверту бомбу, яка впала в Середземне море. За допомогою батискафів через два місяці бомба була піднята нагору.
Після катастрофи над Паломаресом Іспанія оголосила заборону на польоти стратегічної авіації над їхньою територією. Американський уряд виділив близько 711 тис. долларів компенсації.
29 серпня 1949 року на військовому полігоні у Семипалатинській області Казахстанської РСР було проведено успішний підрив першої радянської атомної бомби РДС-1.
У рамках випробувань під кодовою назвою "Перша блискавка" було проведено успішний підрив першої радянської атомної бомби РДС-1. Конструкція бомби майже повністю була копією американської плтуонієвої бомби "Товстун", яку скинули на Нагасакі.
Коментарі