У 1960-1970-х роках в УРСР відбувався справжній "телевізорний" бум. Якщо раніше мати телевізор у квартирі було розкішшю, то з середини 1960-х років чорно-білі телевізори стали з'являтися майже в кожній родині. Кінескопи ж до таких телевізорів виготовляли на львівському заводі "Кінескоп".
Хоча історія заводу починається дещо раніше. До війни це був електроламповий завод. В 1954 році підприємство стало називатися електровакуумним заводом. У тому ж році випустили і перші дослідні зразки кінескопів для телевізорів.
У 1964 році завод повністю перейшов на випуск кінескопів. У 1980 об'єднання "Кінескоп" включало в себе філію в Стрию та завод електровакуумного скла у Вільногірську (Дніпропетровська область).
Однак кризові тенденції позначилися задовго до краху СРСР: якщо у виробництві чорно-білих кінескопів заводчани досягли певних успіхів, то налагодити випуск якісних кольорових кінескопів навіть на імпортному обладнанні не вдалося. З розпадом Радянського Союзу та крахом планової економіки продукція заводу виявилася нікому не потрібною.
Усі наступні роки менеджмент займався розпродажем верстатів і агрегатів з укомплектованих технологічних ліній, а в 1999 завод був визнаний банкрутом.
Сьогодні ми пропонуємо вам здійснити подорож у часі і побачити, як виглядав завод "Кінескоп" зсередини у свої кращі часи.
Коментарі
1