26 квітня 1986 року о 23:44 за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства. З різницею у дві секунди відбулись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС.
Лише наступного дня, після того як у Швеції за рівнем радіації визначили, що в Україні сталася аварія, уряд СРСР повідомив про Чорнобильську трагедію. Від вибуху і при гасінні пожежі, що тривала близько 10 днів, загинуло 31 чоловік і більше 200 було госпіталізовано. За неофіційною статистикою в Україні померло не менше 15 тисяч людей, які були уражені в результаті аварії на Чорнобильській АЕС. Повідомляє "Цей день в історії".
26 квітня 1986 року на 4-у реакторі пролунали два вибухи. Вони були не ядерними, а хімічними, як наслідок перегріву реактору і накопичення великої кількості газів. В повітря піднялось більше 60 тон радіоактивних матеріалів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чорнобиль закопав брехливу країну
До кінця 1986-го року четвертий реактор АЕС був накритий спеціальним "саркофагом", збудованим руками сотень тисяч добровольців і мобілізованих солдатів. Чорнобильська АЕС була знову введена в експлуатацію. У 2000-у році був зупинений останній, 3-й реактор, і АЕС повністю припинила свою роботу.
Нагадаємо, що Світлана Алексієвич представляла в Києві оновлену версію книги "Чорнобильська молитва: Хроніка майбутнього" та її українського перекладу, який зробила Оксана Забужко.