Ексклюзиви
Понеділок, 01 серпня 2016 17:25

25 років тому Джордж Буш просив українців залишитися у складі СРСР

25 років тому Джордж Буш просив українців залишитися у складі СРСР
Джордж Буш

1 серпня 1991 року Джордж Буш-старший намагався переконати Україну не виходити зі складу Радянського Союзу.

1 серпня 1991 Президент США Дж. Буш-старший приїхав в Україну з офіційним візитом. Під час виступу у Верховній Раді УРСР він попередив, що виступає проти відділення України від Радянського Союзу. Президент назвав прагнення українців до незалежності "самовбивчим націоналізмом", повідомляє Громадське Радіо.

Ця промова увійшла в історію під назвою "котлета по-київськи" (chicken Kiev speech). На відміну від Канади й Польщі, що одразу визнали українську незалежність, Сполучені Штати зробили це лише 25 грудня 1991 року, майже за місяць після референдуму 1 грудня.

У промові Буш підтримав домовленості, досягнуті раніше в квітні між Горбачовим і дев'ятьма республіками, зокрема Україною, що стала однією з учасників нового союзного договору. Союз передбачав створення м'якої федерації замість Союзу Радянських Соціалістичних Республік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не стало археолога Михайла Филипчука

Пізніше з'ясувалося, що Буш сам дописав фразу "суїцидальний націоналізм" в нарисі промови, яку приготувала Кондоліза Райс, щоб попередити українців про необхідність уникнення того, що сталося в Югославії.

Як повідомлялося раніше, 1 серпня 1918 року гетьман Павло Скоропадський затвердив закон про обов'язкове вивчення української мови й літератури.

Зараз ви читаєте новину «25 років тому Джордж Буш просив українців залишитися у складі СРСР». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua
Голосів: 755
Голосування Чи готуєте “тривожну валізку” у разі можливого нападу Росії на Україну?
  • Так, вже склали потрібні речі
  • Зберу, коли загроза буде більш очевидною
  • Ні, це нагнітання паніки
  • Мені до цього байдуже
Переглянути