16 вересня вшановують пам'ять журналіста Георгія Гонгадзе.
Засновник видання "Українська правда" Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі під Таращею Білоцерківського району Київської області виявили його тіло без голови.
2009-го в Київській області знайшли рештки черепа. Генеральна прокуратура заявила, що вони належали Гонгадзе.
15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними в убивстві Гонгадзе експрацівників Департаменту зовнішнього спостереження МВС України Валерія Костенка, Миколу Протасова й Олександра Поповича. Суд позбавив їх волі на термін від 12 до 13 років.
У січні 2013-го до довічного ув'язнення засудили колишнього начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача. Його звинуватили у вбивстві Гонгадзе.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У США закликали розслідувати вбивство Гонгадзе
Замовників вбивства досі не встановили. Георгію Гонгадзе посмертно надали звання Героя України.
У грудні 2008 року в Києві встановили пам'ятник Гонгадзе та іншим журналістам, які загинули при виконанні службових обов'язків. Його іменем назвали вулиці в Києві та Луцьку, ім'я викарбували на скляній стіні в залі Меморіалу загиблим журналістам у Музеї новин у Вашингтоні.
15 вересня, у Києві в храмі Святого Миколи Набережного (ПЦУ), де похований Георгій Гонгадзе, провели поминальне богослужіння за всіма загиблими українськими журналістами. Від початку повномасштабного вторгнення Росії загинули 72 медійники, 15 із них — під час виконання професійних обов'язків.
Коментарі
1