Кістки мастодонта, яким понад 2 млн років, виявили в Чилі. Ця тварина схожа на сучасного слона, однак була м'язистіша і вкрита густою шерстю для захисту від холоду.
Рештки відкопали будівельники під час зведення гідроелектростанції в селищі Падре-Уртадо на березі річки Мапочо, на південний схід від чилійської столиці Сантьяго. Із викопаної 6-метрової ями проглядали бивні. Робітники відразу ж повідомили про це палеонтологам. Ті взялися до розкопок.
— Череп майже цілий і в хорошому стані. У щелепі — чотири корінні зуби та два бивні. Кожен понад метр завдовжки і 16 сантиметрів завширшки, — каже Рафаель Лабарка із чилійського Інституту професійного розвитку.
Учені стверджують, що знайдений кістяк допоможе більше дізнатися про спільні риси ДНК мастодонта та його близького родича — мамонта. А також про походження сучасних слонів.
У мастодонтів на жувальній поверхні корінних зубів був ряд парних горбів, схожих на соски. Бивні, на відміну від сучасних слонів, мали як у верхній, так і в нижній щелепах. Проте вони були менш вигнуті, ніж у мамонтів. Пізні мастодонти мали вже тільки одну пару бивнів — у верхній щелепі. Вони були рослиноїдні. Одні види обскубували гілки дерев і чагарників, інші в процесі еволюції дедалі більше переходили на траву.
Найбільше кісток мастодонтів виявили 1993 року поблизу американського містечка Гемет у штаті Каліфорнія. Місце знахідки назвали Долиною мастодонтів. А найдовші бивні цієї тварини знайшли 2007-го в містечку Мілія на північ від грецької столиці Афіни — майже 5 м. Важили близько тонни кожен.
Коментарі