Неандертальці зрізали пір'я з пташиних крил і використовували його як оздобу. Тобто мали таке поняття, як мода. Науковці припускають, що в культурному й інтелектуальному розвитку ці представники вимерлої гілки в людському розвитку могли бути близькими до "людини розумної" — наших безпосередніх предків.
Учені дослідили печеру Фуман поблизу італійського міста Верона. У ній 44 тис. років тому мешкали неандертальці. Серед кам'яних знарядь, решток тварин і попелу виявили 660 пташиних кісток. У них були відрізані крила — з них знімали пір'я.
— Ознаки порізів і подряпин є лише на крилах. Це означає, що велике пір'я видаляли навмисно й постійно, — каже палеонтолог і антрополог Марко Перезані з університету міста Феррара на півночі Італії.
У печері знайшли кістки птахів 22 видів — яструбів, соколів, грифів, беркутів, лісових голубів і галок. Вони задрібні для вживання в їжу. Для виробництва стріл пір'я теж не використовували, бо тоді їх іще не винайшли. Птахів доісторичні люди ловили й убивали, запевняють дослідники, лише для того, щоб із їхніх пір'їн — чорного, сірого, блакитно-сірого і помаранчевого кольорів — робити прикраси. Відбирали тільки довгі й найкрасивіші. Носили їх на голові, встромляли у вуха й ніс, чіпляли на одяг. Оздоблювали пір'їнами також мисливські та воєнні маски, списи, барабани. Раніше вчені довели, що неандертальці носили кольорові мушлі молюсків. Уважали їх коштовностями.
— Використання пташиного пір'я було дуже поширеним, — додає Перезані. — Наше дослідження може змінити думку вчених про неандертальців. Бо свідчить, що вони переймалися своєю зовнішністю й намагалися вирізнятися з-поміж інших. Досі вважали, що так поводилися лише первісні люди, схожі на сучасних.
130 000 — 30 000
СТІЛЬКИ років тому неандертальці населяли Європу й Західну Азію. Череп представника цього вимерлого виду людей виявили 1856 року в ущелині Неандерталь поблизу міста Дюссельдорф на заході Німеччини. Назва печери й дала назву цим первісним людям. Найпоширенішою є думка, що неандертальці вимерли, не витримавши конкуренції із "людиною розумною" — предками сучасних людей.
Коментарі
3Всі примітивні суспільства розвивалися за однаковим сценарієм. Тому, логічно вивчати залишки культур кам'яного віку, які дожили до наших днів, щоб краще розуміти зниклі. У свій час і наші предки жили як індіанці Північної Америки чи аборигени Борнео. До речі, деградація суспільства є поверненням до "природнього" стану
Ну а гуцули до сих пiр прикрашають своi капелюхи курячим пiр"ям.
А жінки фарбують обличчя. Деякі чоловіки роблять татту. Службовці носять форму. Кожна держава має свій тотем. Через обмеженість розуму деякі навідь не уявляють, скільки архаїчних символів присутньо в нашому сучасному житті.