В американському місті Аспен, штат Колорадо, учасники телешоу "Копачі" видобули з-під землі 30-річну капсулу з речами винахідника й підприємця Стіва Джобса. У 1970-х він разом із приятелем Стівом Возняком винайшли один із перших персональних комп'ютерів. Згодом створили компанію "Еппл", що випустила популярні у світі ноутбуки "Еппл Макінтош", плеєри "айпод" та смартфони "айфон".
1983-го Джобс брав участь у Міжнародній конференції дизайнерів. Її організатори вирішили залишити майбутнім поколінням речі, що відображали б час, у який вони жили. У трубі 4 м завдовжки та 50 см у діаметрі заховали понад сотню предметів. Зокрема, і шість пляшок пива. Їх залишили навмисне для тих, хто розкопуватиме цю "Аспенську капсулу часу".
— Це я їх поклав туди для археологів, — сміється Гаррі Тіґ, який був президентом тієї конференції дизайнерів. — Знав, що хлопці добряче спітніють, доки знайдуть капсулу.
Де саме її закопали та що в ній було, достеменно не знали навіть організатори конференції. Речі пролежали в землі 30 років. 2000-го капсулу намагалися відкопати, але не знайшли — бо поле, де її закопали, відтоді перепланували. Цього року вдалося. Щоб дістати трубу із землі, копачі витратили 2 год.
Стівен Джобс залишив нащадкам у "капсулі часу" кілька предметів. Зокрема, диск із тривимірною картою Аспена, перший комп'ютерний автомаршрут містом, комерційні каталоги, два кубики Рубика, фотоапарат "Кодак", телефон із дисковим набором і касету із записом конференції дизайнерів. Поклав також сценарій серіалу про полісменів "Блюз Хілл Стріт". Та найцікавішим предметом Джобса в капсулі є його комп'ютерна мишка. Вона добре збереглася, хоч 30 років пролежала в землі. Але перевірити, чи працює, не можна, бо вже немає комп'ютерів, для яких її було створено. Їх Джобс назвав "Лізою" — на честь своєї доньки.
2011-го компанія "Еппл" заробила $153 млрд — найбільше у світі. Того ж року Стівен Джобс помер від раку.
Коментарі