вівторок, 29 травня 2012 09:31

Акторка Ромі Шнайдер була єдиним коханням Алена Делона

Автор: фото із сайта trouvaillesdujour.blogspot.com
  Актори Ален Делон і Ромі Шнайдер виконали головні ролі — австрійського лейтенанта й доньки музиканта — в мелодрамі ”Крістіна” режисера П’єра-Ґаспара Юї. Після зйомок вони заручилися. Фото зроблене 24 червня 
1958 року
Актори Ален Делон і Ромі Шнайдер виконали головні ролі — австрійського лейтенанта й доньки музиканта — в мелодрамі ”Крістіна” режисера П’єра-Ґаспара Юї. Після зйомок вони заручилися. Фото зроблене 24 червня 1958 року

У паризькому аеропорту "Орлі" 10 квітня 1958-го юрба журналістів чекала на літак з Берліна. Ним мала прилетіти зірка німецького кіно австрійська акторка 19-річна Ромі Шнайдер. Її запросили зніматися у французькому фільмі "Крістіна".

Біля трапу літака Шнайдер зустрічали продюсер, режисер та її партнер у стрічці Ален Делон із приятелем. Юнак простягнув Ромі букет червоних троянд. У відповідь вона лише злегка кивнула. Ален зміряв дівчину поглядом.

— Надута німецька гуска, — тихо пробурмотів, обернувшись до друга.

23-річний Делон тільки-но починав кар'єру в кіно. 1957-го він зіграв у кількох фільмах, його помітили й запросили на роль лейтенанта Франца Лобгайнера у "Крістіні". Із самого початку зйомок стосунки з Ромі не складалися. Її, виховану в суворому католицькому коледжі, шокувала брутальність Делона. Він постійно запізнювався на зйомки. Приїжджав на знімальний майданчик у потертих джинсах, зі скуйовдженим волоссям й запиленим лицем після шаленої їзди в авто з відкритим верхом.

— Між нами постійно тривала війна. У Німеччині такого ставлення до роботи не потерпіли б, — казала Шнайдер журналістам.

Та незабаром бунтарська вдача Делона почала приваблювати її. Наступного дня по закінченні частини зйомок в Австрії Ромі провела Алена до аеропорту. Повернувшись у готель, знайшла записку: "Моя Лялечко! Як сумно мені залишати тебе! Як хочеться бути поруч!". Акторка пише у щоденнику: "Я зрозуміла, що не зможу жити як раніше: гуляти, давати автографи, читати сценарії. І взяла квиток на літак Відень — Париж".

Роман з Делоном дав їй можливість утекти від матері Маґди Шнайдер, у минулому відомої німецької акторки, і вітчима Ганса Блатцгайма — менеджера Ромі. Вони стежили за кожним її кроком, обирали для неї сценарії, казали, в яких фільмах зніматися. Ромі прагнула незалежності і вирушила до Делона. У Парижі оселилася разом з ним. Батьки дзвонили їй щодня. Нагадували про контракти, сценарії, інвестиції.

— Ромі, дитино, схаменися! — кричала в слухавку мати. — Цьому безсоромнику потрібні лише твої слава й гроші. Він покине тебе, як тільки витисне все до копійки.

Три місяці Маґда й Ганс намагалися розлучити молоду пару. Урешті-решт здалися, стали лише вмовляти їх узаконити стосунки.

Церемонію заручин у швейцарському Лугано 22 березня 1959-го Делон ледь витримав. Його дратували тривалі прийоми й пусті світські розмови:

— Навіщо увесь цей маскарад?

Дати весілля вони так і не призначили. Повернувшись до Парижа, Делон і далі жив вільно. Вечорами тікає з дому на різноманітні тусівки, фліртує. Його поведінка бентежить і кривдить Ромі. Вона вимагає пояснень. Але Делон лише відмахується:

— Свобода понад усе!

Надмірна правильність нареченої його все більше дратує.

— Ромі — дитя того суспільства, яке я найбільше у світі ненавиджу, — казав згодом. — Правда, в цьому немає її провини. За п'ять років я так і не зміг викорінити в ній те, що втлумачували їй всі 20 років її життя. Я жив із двома Ромі. Одну з них я шалено кохав. Другу так само шалено ненавидів.

Знявшись у кількох успішних фільмах, Делон став відомий. Купив будинок у Парижі. Перебрався туди з Ромі. Але через постійні зйомки й роз'їзди вони практично не бачаться. 1963-го Шнайдер підписує річний контракт із Голлівудом та їде до США. І невдовзі довідується, що її коханий завів роман з акторкою Наталі Бартелемі. Усі газети майоріли їхніми відвертими знімками. Перед поверненням до Парижа Ромі повідомила Алена про свій приїзд, але він її не зустрів. У квартирі вона знайшла букет троянд із запискою: "Я поїхав до Мексики з Наталі. Мені нічого сказати. Ален".

У серпні 1964-го Ален Делон одружився з Наталі. За пару місяців у них народився син Ентоні Жорж. "Після зради Алена я була знищена, розгублена, принижена, — пише Ромі Шнайдер у щоденнику. — Якби це залежало від мене, я ніколи його не залишила б. Я дуже кохала його й усе прощала". У неї була депресія, згодом почала пиячити. Пліткували, що має багато романів.

Навесні 1966-го вона виходить заміж за 42-річного німецького режисера Гаррі Майєна. Заради цього шлюбу той залишив дружину, з якою прожив 12 років. Під час одруження Ромі була на п'ятому місяці вагітності. 1 грудня народила сина Давида. "Роки, проведені з Аленом, були дикими, божевільними, — писала вона тоді. — З Гаррі я нарешті заспокоїлася. Дев'ять місяців я вже не знімаюся, але в мені немає того болісного відчуття порожнечі, яке було раніше. Зараз я навіть можу уявити, що колись розпрощаюся з кіно."

Ромі здавалося, вона забула Алена. Та влітку 1968-го Делон повідомив про своє розлучення з Наталі, зателефонував Шнайдер і запросив знятися з ним у новому фільмі "Басейн". У стрічці багато діалогів, де віддзеркалюється їхня історія кохання. У день прем'єри вибухнув скандал, у газетах були фото Ромі й Алена в жагучих обіймах в аеропорту Ніцци. Майєн ображений. Але Ромі байдуже — між нею і чоловіком росте відчуження. Гаррі закинув роботу та стрімко спивається. Змучена постійними зйомками, Ромі часто приєднується до нього. Зрештою, вона зважується на розлучення.

У грудні 1975-го у Берліні Ромі виходить заміж за свого шофера Даніеля Б'язіні. За два роки народжує доньку Сару. Але в другому шлюбі акторка не знаходить щастя. У квітні 1979-го дізнається, що її перший чоловік наклав на себе руки. Ромі мучить почуття провини. Заливає горе спиртним, стає дратівливою. Б'язіні ховає від неї пляшки. Зрештою залишає її та їде до США. Ромі подає на розлучення. Вона намагається знайти відраду в дітях. Але й тут не щастить. 1981-го гине її 14-річний син Давид — перелазячи через огорожу будинку, зірвався й упав на гострі металеві кілки. Похорон допоміг організувати Ален Делон.

— У той день, коли помер Давид, Ромі покинула нас, — згадував він. — Вона більше не хотіла жити.

29 травня 1982-го 43-річну Ромі Шнайдер знайшли мертвою в її паризькій квартирі. Лікарі констатували смерть від серцевого нападу. Делон примчав до коханої додому. Усю ніч не відходив від неї — плакав. Перед тим як її поклали в труну, зробив три полароїдні знімки. Відтоді завжди тримає їх у своєму гаманці.

Після смерті Ромі Ален Делон мав чотири невдалі романи. Нині живе сам. Ромі Шнайдер називає єдиним коханням свого життя. Щороку відзначає день їхніх заручин — 22 березня. Якось сказав в інтерв'ю:

— Мені треба було з нею одружитися.

113

ролей зіграла Ромі Шнайдер із 1953-го по 1982 рік. У трьох фільмах знялася в дуеті з Аленом Делоном — "Крістіна", "На яскравому сонці", "Басейн".

 

1938, 23 вересня — Ромі Шнайдер (Розмарі Магдалена Альбах-Ретті) народилася в родині австрійських акторів. Коли їй було 7 років, батьки розлучилися.

1949-1953 — вчиться в католицькому коледжі черниць-августинок. Незабаром завдяки матері отримує маленьку роль у фільмі "Коли зацвіте білий бузок". Згодом одержала велику роль у стрічці "Феєрверк".

1955-1957 — стає зіркою німецького кіно, знявшись у трилогії про життя останньої австрійської імператриці Єлизавети — "Сіссі".

1975, 1978 — одержує кінопремію "Сезар" за найкращу жіночу роль у фільмах "Головне — кохати" й "У кожного свій шанс".

1982, 29 травня — померла в Парижі. Похована на цвинтарі Буассі за 50 км від Парижа. З 1990-го в Австрії вручають телевізійну премію "Ромі".

Донька Ромі Шнайдер Сара Б'язіні — нині відома французька актриса. Закінчила Сорбонну в Парижі, де вивчала історію мистецтв. У кіно дебютувала 27-річною в історичному фільмі "Неприборкана Жулі та таємниці Версаля" (2004). Живе в Парижі із другом-бізнесменом.

 

Зараз ви читаєте новину «Акторка Ромі Шнайдер була єдиним коханням Алена Делона». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

8

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути