В Україні виявили 10 випадків штаму "Еріс" - варіант коронавірусу SARS-CoV-2 "Омікрон", який викликає захворювання COVID-19.
Про це повідомило Міністерство охорони здоров'я.
"Еріс" виявили у Дніпропетровській, Закарпатській, Сумській, Хмельницькій, Тернопільській і Чернівецькій областях.
Які симптоми
Симптоми "Ерісу" такі ж, як і за інших відомих штамів COVID-19. Це біль у горлі, нежить, задишка, ломота у тілі, головний біль, лихоманка.
Специфічна відмінність "Ерісу" - додаткова мутація шипового білка, який швидше вражає ослаблений імунітет.
Однак, за оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я, глобальний ризик для громадського здоров'я населення даного штаму оцінюється як низький.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вакцинація дітей: МОЗ звернулося до батьків
В Україні спостерігається збільшення кількості хворих на гострі респіраторно-вірусні інфекції, які є традиційними для осінньо-зимового періоду, повідомило МОЗ.
За попередній тиждень, з 9 по 15 жовтня, зареєстрували 143 300 випадків захворювань (ГРВІ, COVID-19 і грип), що на 20 % більше, ніж тиждень тому. Серед них - 84 956 дітей віком до 17 років.
Найбільше хворих у Київській, Рівненській і Житомирській областях.
З 9 по 15 жовтня в країні зареєстровано 34 летальних випадки внаслідок COVID-19, серед людей старше 35 років.
Як захистись від коронавірусу
Основою для захисту проти тяжкого перебігу COVID-19 є курс із трьох щеплень. Отримання двох доз первинної вакцинації і бустерне щеплення, яке вводять через п'ять місяців після первинної вакцинації.
Додатковий бустер можна отримати після консультації із сімейним лікарем чи у пункті щеплення.
Вакцинація проти COVID-19 є безоплатною.
"Людям, які мають ослаблений імунітет чи супутні захворювання; вагітним; людям, старшим за 60 років; тим, хто перебуває у групі ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної хвороби, - необхідно подбати про імунний захист та зробити щеплення", - сказали в МОЗ.
Записатися на щеплення можна у сімейного лікаря і пунктах щеплень.
Міністерство охорони здоров'я пояснило, кому слід робити додатковий бустер.
Процес використання електронних рецептів став більш зручним. Перший е-рецепт відтепер можна отримати без візиту до лікаря, повідомило МОЗ.
Коментарі