В Україні побільшало хворих на коронавірус. Пов'язувати збільшення захворюваності з відкриттям шкіл поки що зарано. Про це зможемо говорити за два-три місяці.
Зараз немає вакцини, ефективність якої довели б. Безпечної не буде щонайменше до кінця 2021 року.
Так заявив Андрій Александрін, керівник Національної експертної групи з інфекційного контролю.
"В Україні ситуація не найгірша. Але вона ускладнюється. Відділення, що готували до прийому хворих, уже заповнені. І це тільки початок. Інформаційна політика була провалена з початку. Замість залякувати людей, потрібно було пояснювати ситуацію. Українці не вірять владі. Ігнорують найпростіші засоби профілактики", - пояснює експерт.
У лікарнях перебувають майже 8 тис. пацієнтів з коронавірусом, у середині липня їх було 3,5 тис.
327 закладів на 26 тис. місць працюють як стаціонари для таких хворих. У резерві ще 213 медустанов на 9 тис. ліжок.
"Найбільша проблема — що в нас усе декларують на папері й не виконують у житті. Наприклад, не існує лікувальних закладів під хворих із коронавірусом першої хвилі чи другої. У кращому випадку це окремі відділення. Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує всю лікарню відводити під таких інфікованих. У нас цього немає ніде, навіть у Києві. За пів року нічого системно не відпрацьовано. Ситуація погіршується. Влада змушена буде запровадити жорсткий карантин", - додає Андрій Александрін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки коштує і коли здавати тест на коронавірус: МОЗ внесло зміни
Кількість пацієнтів не зменшиться, доки не перехворіє більшість людей. Це станеться за два роки, прогнозують епідеміологи.
За весь час епідемії в Україні виявили 143 030 хворих, 64 703 одужали і 2979 померли.
Міністерство охорони здоров'я з 2021 року змінює алгоритм виклику "швидкої допомоги". Виклики будуть ділити на чотири категорії.
У 2021 році змінюються алгоритми диспетчеризації. Тобто ми будемо ділити всі виклики на 4 категорії. Це - критичний, терміновий, невідкладний і непрофільний. Це безпосередньо впливає на час доїзду.
Коментарі