Інсульт - недуга 21 століття, яка займає третє місце серед хвороб, що ведуть до інвалідності. Але це зовсім не вирок! Після перенесеного інсульту реально повернутися до повноцінного життя. Головне - вчасно взятися за реабілітацію та сумлінно виконувати приписи лікарів. З такими пацієнтами вже більше двадцяти років працюють фахівці відділення церебро-васкулярної патології санаторію "Хмільник" профспілковий на Вінниччині. У лікуванні використовують не лише комплекс реабілітаційних заходів, а й допомагають психологічно - дають надію на відновлення. У санаторії такі пацієнти відчувають особливу увагу персоналу.
"Інсульт - це хвороба накопичення, вона не виникає в один день. Зокрема, до ішемічного інсульту призводять атеросклероз, нездорове харчування, надмірні стреси, інтенсивне куріння. Через ці причини йде ураження судин, зменшується їх просвіт, виникають бляшки. Як наслідок, утворюється "затор", який перешкоджає надходженню кисню та поживних речовин до певної ділянки мозку, що й викликає загибель нейронів", - пояснює Інна Авдашкова, невролог-реабілітолог відділення церебро-васкулярної патології санаторію "Хмільник" профспілковий.
Виділяють також геморагічний інсульт. Під дією високого некорегованого тиску розривається артерія, пошкоджуються всі структури мозку. Є категорія вроджених аномалій судин. Нерідко у молодих людей спостерігається розрив аневризми (патологічне розширення судин мозку).
"Серед моїх пацієнтів трапляються 18-19-річні дівчата, які перенесли інсульт під час пологів. У них на фоні еклампсії розривалися аневризми. Це супроводжується порушенням мови, рухів кінцівок. Серед найстарших пацієнтів є й 90-річні. Як не дивно, у багатьох старших людей краща прохідність судин, ніж у молодих", - зазначає Інна Антонівна.
Якщо вдатися до нейрореабілітації одразу після перенесеного інсульту, можна досягти гарних результатів. Гострий інсульт триває місяць. Після цього, півроку - період раннього відновлення. У цей час найкраще відвідати санаторій "Хмільник", де ефективність реабілітаційних заходів забезпечує висококваліфікована команда, яка складається з багатьох фахівців: неврологів, фізіотерапевтів, логопеда, інструкторів ЛФК, дієтолога, масажистів. Проте незалежно від давності захворювання, наші лікарі мають досвід розробки індивідуальної відновної програми для кожного хворого, аби досягти максимально можливого результату.
У санаторії найперше беруть під медикаментозний контроль фактори ризику, які призвели до інсульту. За сучасними світовими стандартами коригують артеріальну гіпертензію, також зменшують схильність до тромбоутворення, покращують мозковий кровообіг, знижують рівень холестерину. На фоні лікування регулярно здійснюється необхідне лабораторне обстеження, проводиться УЗД серця, судин мозку, електроенцефалографія, МРТ чи КТ мозку. Роблять усе, аби інсульт більше не повторився."Використовуємо групи препаратів, які покращують якість життя - рухи, мову, пам'ять та настрій. Таким хворим добре допомагає наш унікальний природний фактор - радонова вода, яка має знеболюючу, протизапальну, заспокійливу, імуностимулюючу дії, знімає спазм м'язів. Дуже ефективною є гідрокінезотерапія у басейні з радоновою водою. Обов'язково призначаємо масаж, лікувальну фізкультуру (в т.ч.на тренажерах), індивідуальну розробку суглобів для уникнення контрактур. Інструктор проводить відновлення навиків по самообслуговуванню на спеціальних імітаторах. Важливим елементом реабілітації є заняття по відновленню мови з логопедом-афазіологом. Дієтолог розробляє відповідну дієту, причому страви можна замовити відповідно до смаку.
Пацієнти, що перенесли інсульт гостро потребують психологічної корекції, котра проводиться у нас в санаторії як індивідуально, так і в групах. Аби допомогти адаптуватися і відновитися не тільки у психологічній, а й у соціальній сфері, наші працівники просто у відділенні влаштовують для хворих святкові концерти. Позитивних емоцій у "Хмільнику" додає і сама природа – правічний листяно-хвойний ліс, в якому розташований санаторій, кришталево-чисте повітря, заспокійливий спів птахів, тихий плескіт води у фонтанах.
Наше основне завдання – мотивувати людину на одужання та навчити її жити якісно і повноцінно. В мене багато років лікується пацієнтка, яка на виробництві втратила праву руку. Ще й праву сторону вразив інсульт. Після цього вона бавить онуків, пиріжки пече. Іще одна колега – медик, у молодому віці перенесла інсульт - розрив аневризми. Була кома, операція, інвалідне крісло. Людина над собою працювала, тепер лікує хворих, порається по господарству", - розповідає Інна Авдашкова.
Детальну інформацію про відпочинок та лікування у профспілковому санаторії "Хмільник" можна отримати за тел.:+380(4338)227-67, 244-78
Адреса: Вінницька обл., м. Хмільник, вул. Курортна, 2.
www.khmilnyk-zdrav.com.ua
×
Коментарі