Наступний 2017-тий рік у календарі українських імунологів відзначений як час збільшення кількості хворих на кір. Раз на 5-6 років відбувається підвищення інтенсивності поширення хвороби. Про це Gazeta.ua розповів Федір Лапій, головний дитячий імунолог міста Києва.
"На превеликий жаль, ми очікуємо, що до нас повернеться кір у 2017-му році. Усі зусилля, яких ми на сьогоднішній день докладаємо, це зменшити наслідки. Мінімізувати кількість хворих, тяжких хворих, летальних наслідків. Зараз проводимо вакцинацію дітей. Але, нажаль, у нас дуже багато дорослих не вакцинованих проти кору", -каже імунолог.
Планової вакцинації дорослих від кору не проводиться. Вони можуть зробити щеплення за власний кошт. Однак не поспішають. Вдосталь вакцини, яка б забезпечувала щеплення у період спалаху, якщо це станеться, також немає.
"Виготовлення вакцин потребує принаймні в середньому десь два роки. І тому, якщо у вас раптом місцева рада прийме рішення за епідпоказниками провести вакцинацію дорослих для того, щоб зменшити захворюваність на кір, це не просто так. Сьогодні-завтра вона не з'явиться. Вона не з'явиться і через місяць. Її потрібно планувати, виробники повинні також планувати. Повинні бути держзамовлення попередні. Це те, що регулюється на декілька років вперед", - розповідає лікар.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зафіксовано першу смерть від грипу
Наслідків відсутності вчасної імунопрофілактики українці уже зазнали у попередніх роках. Останній спалах кору стався у 2012-му році - після чемпіонату ЄВРО-2012. Попри те, що лікарі-імунологи просили профінансувати коштом бюджету вакцинацію, грошей не отримали.
"Календар щеплень в Україні не забезпечує за національних кошт, за національний бюджет вакцинацію проти кору. Ті спроби, які були зроблені у 2007-му році були якраз щоб створити імунітет серед осіб, старших 16-ти років. Вони були дуже невдалими. І лунали після невдалої вакцинації 2008-го року. Лунали під ЄВРО-2012, але в Україні були смертельні випадки, поки проходили пошуки вакцин для осіб, старших 18-ти років", - каже Лапій.
Коментарі