МОЗ затвердило порядок правил, за якими українці будуть вибирати терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів.
Він є обов'язковим для усіх закладів охорони здоров'я, що надають первинну медичну допомогу. Уже з 2 квітня українці вибиратимуть лікаря у будь-якому медзакладі, незалежно від місця прописки чи проживання. Головне, щоб він був підключеним до системи "Електронне здоров'я".
Про це пише у Facebook пресс-служба Міністерства охорони здоров'я
"Підписуючи декларацію з обраним лікарем, ви повідомляєте державу через Національну службу охорони здоров'я (НСЗУ), що кошти за ваше обслуговування мають надходити саме у цей медзаклад. Тож декларація фактично є формою заяви. Її не потрібно перепідписувати: декларація діє доти, поки ви не вирішите змінити свого лікаря", - йдеться в повідомленні.
Ви впізнаєте заклад, де вже можна підписати декларацію, за наліпкою "Тут можна обрати свого лікаря".
Для підписання декларації з лікарем:
1. Звернутися у медзаклад, де працює терапевт, педіатр чи сімейний лікар. З собою потрібно мати паспорт, податковий номер і мобільний телефон. Для декларації з педіатром візьміть також свідоцтво про народження дитини.
2. Особисті дані та контактний телефон внесуть у систему "Електронне здоров'я". Це зробить уповноважена особа закладу ПМД: в різних медзакладах це може бути або реєстратор, або медсестра, або лікар тощо.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українцям доведеться платити в лікарнях: що відомо про нову систему
Дані вносяться в електронну систему – не буде жодних бланків, форм, печаток тощо. Після введення даних пацієнт отримує СМС з кодом на вказаний номер телефону, який уповноважена особа медзакладу вводить у систему "Електронне здоров'я" для підтвердження.
3. Уповноважена особа медзакладу роздруковує із системи "Електронне здоров'я" примірник декларації для перевірки.
Уважно перевірте усі свої дані. Якщо помітили помилку – скажіть про це уповноваженій особі медзакладу.
4. Якщо все правильно, уповноважена особа медзакладу роздруковує із системи "Електронне здоров'я" ще один примірник декларації
Обидва примірники декларації мають бути ідентичними і без помилок.
5. Пацієнт підписує 2 примірники декларації
Уповноважена особа проставляє відмітку з датою на обох примірниках декларації. Один із примірників залишається у вас, інший – у медзакладу.
6. Уповноважена особа медзакладу накладає електронний цифровий підпис працівника юридичної особи на декларацію та надсилає її в систему "Електронне здоров'я"
Коментарі