Чисті вуха є ознакою чистої та доглянутої людини. І багато людей мало не щодня чистять вуха ватними паличками. Але лікарі радять не часто це робити. Вони попереджають, що це шкідливо для здоров'я. Тим більше ватними паличками.
"Вата з паличок залишається всередині вуха. Оголена пластмаса може подряпати або розірвати барабанну перетинку, — говорить столичний отоларинголог Валерій Сологуб. — Сірка не видаляється, а навпаки — трамбується вглиб вуха, просувається ближче до перетинки. Там ущільнюється і перетворюється в сірчану пробку. Краще скрутити ватний джгутик. Намочити в перекис і промити ним вухо".
Якщо у вусі немає сірки, то мікроби легко проникають в організм. Сірка є природним бар'єром, який захищає організм від інфекцій. Часте чищення вух паличками може пересушити шкіру всередині вух. Вона почне лущитися і свербіти.
"Коли людина їсть або говорить, рухи нижньої щелепи просувають вушну сірку до зовнішнього краю раковини. Саме ця сірка і є зайвою, і її можна видалити вказівним пальцем.
Чистити вуха треба один раз на місяць. Очищати прохід ватною паличкою можна, засовуючи її не глибше 5 мм. Часте чищення — сигнал для організму виділяти більше сірки. Людина не відчуває, що формується пробка. Лише після душу може помітити — щось не так. Шумить і закладає у вухах, паморочиться й болить голова, — каже лікар.
Сірка може накопичуватися не тільки через неправильну гігієну, а й від активної роботи залоз. Або коли людина має вузький звивистий слуховий прохід.
Читайте також: Способи гоління ніг, щоб не було подразнень
"Якщо сірка вже забила слуховий прохід, спочатку слід її розм'якшити, а тоді промити вухо. У жодному разі не колупайте там шпильками. Увечері перед сном у піпетку наберіть кілька крапель 3-відсоткового перекису водню або звичайної олії. Ляжте так, щоб хворе вухо було зверху. Капніть туди рідину й покладіть ватний тампон. Так треба робити тиждень. Потім вухо промивають. Треба лягти на бік і шприцом закапати 20 мілілітрів перекису. Через 10 хвилин можна вставати".
Коментарі